agencja pracy

Agencja pracy. Dlaczego warto korzystać z pomocy agencji pośrednictwa pracy w Mławie?

W dzisiejszych czasach znalezienie pracy to dość ciężka sprawa. Jeżeli Tobie również nie jest łatwo znaleźć odpowiednie zatrudnienie w Mławie, to agencja pracy z pewnością pomoże Ci przebrnąć przez wszystkie formalności związane z procesem rekrutacji i zatrudnienia. W przeciwieństwie do urzędu pracy agencja pracy w Mławie jest przedsiębiorstwem prywatnym, które pomaga wszystkim kandydatom w tym żmudnym procesie.

Cel pracy agencji zatrudnienia

Agencja pracy różni się od powiatowego urzędu pracy, choć w niektórych aspektach obie jednostki są podobne. Świadczy ona przede wszystkim usługi związane z rekrutacją i zatrudnieniem, w związku z czym kandydaci do pracy mogą bez przeszkód kierować się tam w tej sprawie. Zajmuje się również wyszukiwaniem miejsc pracy oraz pozyskiwaniem pracowników dla przyszłych pracodawców. To właśnie najczęściej przedsiębiorcy korzystają z usług agencji pracy, aby pozyskać do swoich firm konkretnych kandydatów. W związku, z czym bardzo często udające się do placówki osoby chętne, niemal natychmiast otrzymują konkretne propozycje zatrudnienia.

Agencja pracy może występować niemal pod każdą postacią (oprócz spółki partnerskiej). Może stanowić zarówno działalność jednoosobową, spółkę jawną, jak i firmę dwuosobową. Jej głównymi zadaniami, są między innymi: rekrutacja i selekcja wybranych kandydatów i ich zatrudnianie w miejscu pracy określonym przez klienta (pracodawcę), nawiązywanie współpracy z przedsiębiorstwami i właścicielami firm, delegowanie pracowników na wybrane stanowiska.

Jakie obowiązki ma agencja pracy?

W rzeczywistości agencja pracy w Mławie to nic innego jak pracodawca dla pracownika tymczasowego (agencja pracy tymczasowej). Na liście obowiązków pracowników takiej agencji znajdują się wszelkie czynności związane z dopełnianiem formalności związanych między innymi z prowadzeniem dokumentacji pracowniczej. Agencja dba również o uzyskanie oraz legalizację dokumentów dla pracowników zagranicznych: zezwolenie na pracę, zezwolenie na pobyt.

Zatrudniając pracownika tymczasowego, to agencja wypłaca mu świadczenia finansowe w ramach wykonywanych czynności zarobkowych. Pracodawca-użytkownik, czyli osoba zlecająca agencji proces rekrutacji i zatrudnienia, musi natomiast zadbać o odpowiednie przeszkolenie pracownicze, a także szkolenia z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Musi również przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego, a w razie wypadku, przeprowadzić odpowiednie czynności w celu zbadania okoliczności i przyczyny zaistniałej sytuacji.

Korzystanie z pomocy agencji pracy się opłaca

Jeżeli zatem nie radzisz sobie ze znalezieniem pracy albo po prostu potrzebujesz fachowej pomocy, powinna zainteresować Cię właśnie agencja pracy. Mława to niewielkie, lecz dobrze prosperujące miasto, które oferuje liczne stanowiska pracy w znajdujących się tam zakładach produkcyjnych. Współpraca z agencją pracy tymczasowej zapewnia przede wszystkim oszczędność czasu – zarówno dla pracownika, jak i samego pracodawcy-użytkownika, krótsze okresy wypowiedzenia oraz brak kosztów odpraw, a także różnorodność ofert.

Udając się do takiej agencji pracy, możesz spróbować swoich sił na różnych stanowiskach. To daje możliwość uzyskania bogatego doświadczenia, co pozytywnie wpływa na przyszłe rekrutacje i pozwala rozeznać się lepiej w środowisku na rynku pracy. Jest to bardzo często również sposób na odświeżenie posiadanych już umiejętności bądź poznanie całkiem nowych.