Wygoda w każdym rozmiarze

Eleganckie i stylowe wnętrza przyciągają wzrok każdego człowieka. Sprawiają, że czujemy się w nich wyjątkowo dobrze i komfortowo. Często, kiedy urządzamy jakieś pomieszczenie (w domu, biurze) zastanawiamy się przede wszystkim nad funkcjonalnością takiego pomieszczenia. Dobieramy meble i dodatki nie tylko w zgodzie z własnym gustem, ale również z myślą o wygodzie użytkowania mebla i komforcie przebywania w danym pomieszczeniu. Każdy mebel ma swoją rolę do spełnienia w danym pomieszczeniu.

Weźmy na przykład narożnik infinity xl – duży (dostępny także z funkcją spania), przestronny mebel. Wymaga co prawda sporej przestrzeni w salonie lub innym pomieszczeniu użytkowym, jednak zapewnia wygodę użytkowania. Jest to jeden z gamy nowoczesnych narożników dostępnych na naszym rynku. Kiedyś kupując narożnik mogliśmy jedynie liczyć na funkcje spania z pojemnikami na pościel. Obecnie nowoczesne narożniki oferują o wiele więcej. I tak na przykład wymieniony już narożnik infinity xl posiada oprócz tej podstawowej funkcji jeszcze dodatkową jak funkcja relaks – umożliwiająca regulację wysokości oparcia pleców. W tym narożniku został zastosowany system rozkładania tzw. sofy z podnoszonym mechanizmem. oparcia pleców.

Ze względu na swoją budowę i wielkość, narożniki najlepiej spełniają swoją rolę się w przestronnych wnętrzach. Duże pomieszczenia dają dodatkowo o wiele więcej wariantów jego ustawienia: może on wtedy stać postawiony przy ścianie lub nawet na środku salonu. Narożnik usytuowany w centralnym punkcie pomieszczenia będzie tworzył komfortowe miejsce do wypoczynku, a dodatkowo przy jego pomocy łatwo wytyczymy strefy pomieszczenia.

Przyjęło się myśleć, że narożniki dedykowane są przede wszystkim dużym wnętrzom. Tymczasem właściciele mniejszych salonów również mogą wprowadzić je do swoich pomieszczeń. Jeżeli narożnik zostanie odpowiednio dobrany do wnętrza, może okazać się równie dobrym wyborem, co sofa i doskonale spełniać swoje funkcje. Narożnik, który jest dobrze dopasowany do wnętrza pozwala na mniejsze straty przestrzeni użytkowej i zapewnia jednocześnie tyle samo miejsc siedzących, co sofa wraz z fotelem. Narożniki pozwalają wypoczywać w pozycji leżącej lub półleżącej dwóm osobom jednocześnie. Jest to szczególnie istotne w małych pokojach, w których nie mam miejsca na wprowadzenie dodatkowego łóżka. Najczęściej jest tak, że wybór narożnika do małego salonu odbywa się kosztem innych mebli wypoczynkowych. Pewnym kompromisem mogą okazać się narożniki z wysuwanym podnóżkiem i podłokietnikami, które łączą w sobie tzry funkcje: sofy, fotela i pufy. Przed zakupem ważne jest także określenie wariantu – trzeba określić czy ma być lewo- czy prawostronny.

Jeśli nie mamy zatem warunków na zakup większego narożnika jak na przykład narożnik infinity xl, możemy skorzystać z jego mniejszej wersji ub znaleźć inny model w odpowiednim dla naszego pomierzenia rozmiarze.

Zdarza się jednak i tak, że nie tylko ograniczeni jesteśmy ilością miejsca w salonie, ale nie lubimy po prostu takich rozwiązań wypoczynku do salonu jakimi są narożniki. Preferujemy na przykład sofy. I takie rozwiązanie urządzenia miejsca do wypoczynku w salonie ma swoje niewątpliwe zalety. Niezaprzeczalnym walorem sof i kanap jest możliwość ich wkomponowania nawet w bardzo małe wnętrza. W ofertach dostępnych na rynku (producentów mebli wypoczynkowych) znajdziemy bardzo różne warianty sof i kanap, także kompaktowe wersje dwuosobowe z funkcją spania, gdzie ich szerokość nie przekracza 150 cm. Dodatkowo sofy, dzięki swojej prostszej budowie, łatwiej niż narożniki Łatwiej jest wkomponować w pokoje na przykład z dużą liczbą drzwi lub wnęk. Wybór sofy będzie także odpowiednim wyborem dla osób, które lubią dokonywać szybkich i częstych zmian w wystroju wnętrz. Sofa jest znacznie bardziej mobilna niż narożnik, dzięki temu pozwala na częste przemeblowania pomieszczeń, w którym stoi i zmianę ustawienia mebli.

W przypadku dużych salonów, kiedy nie zdecyduje my się na zakup narożnika, możemy postawić nawet dwie sofy uzupełnione fotelem, które wspólnie stworzą wygodną strefę wypoczynku. Jeśli lubimy eksperymentować i chcemy, aby nasze wnętrze wyróżniało się spośród innych, możemy wybrać każdy z elementów w strefie wypoczynku w różnych kolorach lub wzorach.

Zanim rozstrzygniemy ostatecznie czy narożnik (na przykład narożnik infinity xl) czy sofa musimy ustalić jakie mamy oczekiwania wobec wyglądu i roli salonu. Czy będzie to jedyne, czy tez główne miejsce w naszym domu, gdzie będziemy chcieli dobrze wypocząć? W jakim miejscu chcemy zaaranżować strefę wypoczynkową oraz jaki typ mebla najlepiej wkomponuje się w przestrzeń?

Jeśli ostatecznie odpowiemy sobie na te pytania, możemy realizować urządzanie swojej strefy wypoczynku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *