Rolety do altany ogrodowej

Rolety do altany ogrodowej

Rolety do altany ogrodowej pozwolą na zwiększenie komfortu użytkowania przestrzeni zielonej w Twoim ogrodzie. Dowiedz się więcej o tym praktycznym dodatku.

 

Do czego służą rolety w altanie?

Altany ogrodowe są miejscem, w którym relaksujemy się, wypoczywamy po całym dniu oraz spędzamy czas z przyjaciółmi i rodziną. Nasze zadowolenie tym jest większe im większy komfort w nich odczuwamy.

W przypadku letnich, gorących dni chronią przed nadmiernym nagrzaniem wnętrza altany oraz ocieniają ją skutecznie. Podobnie utrzymują właściwą temperaturę w już chłodniejszy okres nie wpuszczając do środka zimnego wiatru.

W deszczowe dni nie pozwalają zmoknąć, zacinająca woda napotka nieprzepuszczalną barierę. Nie będziesz musiał z bliskimi przerywać spotkania nawet podczas wietrznych dni. Wystarczy zasłonić roletę.

Nieprzepuszczalność rolety chroni również meble ogrodowe przed czynnikami zewnętrznymi.

Rolety dają większe poczucie prywatności dla użytkowników. Można je rozkładać wedle swojego upodobania oraz potrzeb.

Rolety do altany ogrodowej sprawią, że jeszcze lepiej spędzisz czas w swoim ogrodzie.

Rolety zewnętrzne na wymiar

Altana ogrodowa może przybierać różne kształty oraz rozmiary. Zamówienie rolet na wymiar umożliwia ich idealne dopasowanie.

Żeby spełniały swoje funkcje muszą być właściwie dobrane oraz odpowiednio zamontowane.

Część z rolet można w łatwy sposób samodzielnie założyć i ściągać w razie potrzeby np. czyszczenia. Bardziej zmechanizowane wymagają profesjonalnego montażu. Wiąże się on z podłączeniem systemu elektronicznego, który pozwala na bezprzewodowe zasuwanie i rozsuwania rolet.

Rolety samowiszące pozwolą spędzać czas na świeżym powietrzu podczas małych załamań pogody. Jeżeli jednak chcemy się chronić przed gorszymi warunkami atmosferycznymi warto jest zamontować rolety zewnętrzne, które są wzmacniane dodatkowo.

Rolety foliowe, tkaninowe czy drewniane?

Rolety rzymskie montowane w altanach są wykonane ze zmywalnych tkanin poliestrowych, które są łatwe w utrzymaniu ich we właściwym stanie. Mają przyjazny dla oka wygląd oraz właściwie spełniają swoją funkcję przy niezbyt dużych załamaniach pogody.

W altanie ogrodowej możemy zdecydować się na montaż drewnianych rolet, które będą chronić przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie będą lepiej przepuszczać świeże powietrze. Estetycznie idealnie pasują do materiału samej altany.

Wiele klientów decyduje się na zakup rolet foliowych. Są bardzo wytrzymałe na czynniki zewnętrze takie jak chłód, wiatr i woda. Jednak jeżeli wybierzemy całkowicie przeźroczyste będą mocniej nagrzewały pomieszczenie przez wpadające promienie słoneczne.

Dostosuj rolety pod swoje potrzeby i zwiększ standard użytkowania Twojego ogrodu.