selfie w domu

Kilka porad jak robić dobre selfie

Selfie to chyba najbardziej przystępna forma fotografii. Nie musisz nikogo prosić o zrobienie zdjęcia, możesz wykonać dowolną ilość fotek, wybierając kąt i ustawienia, jakie Ci najbardziej odpowiadają. Jednak każdy typ fotografii, ma swoje tajemnice, których poznanie sprawi, że uzyskany efekt będzie jeszcze lepszy. Poniżej przedstawimy najważniejsze z nich.

Jak zrobić selfie we właściwy sposób?

Większość osób ma niewielką asymetrię twarzy, dlatego profesjonalni fotografowie zalecają unikać ujęć en face. Takie zdjęcia nadają się do dokumentów, ale nie do sieci społecznościowych. Najlepsze ujęcia uzyskuje się, umieszczając aparat lekko z boku. Dlatego, znajdź najlepszy kąt, chwilę eksperymentując: odwróć głowę odrobinę w lewo, potem w prawo, a szybko określisz, która strona twarzy jest bardziej fotogeniczna. Możesz też zrobić kilka zdjęć na przemian prawą, a potem lewą ręką.

Staraj się również nie umieszczać aparatu zbyt nisko, ponieważ spowoduje to powstanie efektu podwójnego podbródka. Najlepiej trzymać obiektyw nieco powyżej poziomu oczu. W ten sposób optycznie zmniejszysz podbródek i zaakcentujesz oczy.

Ustawienia aparatu

W większości przypadków selfie najłatwiej zrobić smartfonem, zwłaszcza że jest wyposażony w specjalny przedni aparat. Widzenie siebie na ekranie ułatwia pozowanie i szukanie dobrego kąta. Jednak w większości przypadków jakość zdjęć robionych przednim aparatem jest gorsza od zdjęć robionych głównym aparatem smartfona. Jeżeli chcesz uzyskać dobrej jakości zdjęcia, użyj funkcji automatycznego fotografowania z minutnikiem i zrób zdjęcie podstawowym aparatem. Możesz opóźnić ujęcie o 5 sekund, to wystarczy, aby przyjąć przećwiczoną pozę.

Niestety rzadko sprawdzamy dodatkowe ustawienia aparatu, a z reguły producenci wyposażają je w wiele przydatnych funkcji. Dlatego przestudiuj funkcjonalność swojego sprzętu, baw się ustawieniami jasności i kontrastu i wybierz optymalny tryb fotografowania.

Jak robić selfie w domu?

Najważniejszą kwestią podczas fotografowania w pomieszczeniach jest zadbanie o dobre oświetlenie i dobranie odpowiedniego tła. Oczywiście najlepiej używać naturalnego światła, ponieważ jest to najtańszy sposób na uzyskanie wysokiej jakości, wyraźnych zdjęć. Dlatego rozsuń zasłony w oknie, wpuść więcej światła do pokoju. Sztuczne oświetlenie daje znacznie gorszy efekt, a użycie lampy błyskowej tworzy niekorzystne cienie i nienaturalne kolory.

Pamiętaj, że źródło światła powinno znajdować się przed tobą, a nie za tobą. Stań twarzą do okna, przyjmij wygodną pozycję, aby słońce cię nie oślepiało i nie zmuszało do mrużenia oczu. Postaraj się ustawić aparat tak, aby cień dłoni nie padł na twoją twarz, ponieważ zepsuje to zdjęcie.

Pamiętaj o odpowiednim tle dla swojego selfie. Nawet najpiękniejsza twarz nie będzie wyglądać atrakcyjnie na tle zagraconego pokoju. Postaraj się wybrać proste tło, ponieważ głównym tematem zdjęcia jesteś Ty.

Odpowiednio zaprezentuj się na zdjęciu.

Naturalny uśmiech to najlepsza ozdoba każdej kobiecej twarzy. Dlatego pamiętaj, że lepiej robić selfie, kiedy jesteś w dobrym nastroju i możesz uśmiechać się nie tylko ustami, ale także oczami. Poczuj się, jak prawdziwa aktorka, która chce wyrazić różne emocje. Pamiętaj, że na pewno twojego zdjęcia nie ozdobi wymuszony uśmiech lub nienaturalnie wydęte usta. Nie zapomnij też poprawić swojego wyglądu wysokiej jakości makijażem. Lepiej ukryć niedoskonałości skóry kosmetykami niż za pomocą filtrów aparatu.

W każdej sytuacji kobiety chcą wyglądać szczuplej, a tym bardziej chcą dobrze zaprezentować się na zdjęciu. Dlatego, aby nie dodawać sobie dodatkowych kilogramów, nie rób zdjęć od dołu. Zdjęcia z góry, powyżej poziomu oczu, optycznie zwężają twarz i wysmuklają sylwetkę. Pod tym kątem możesz zaakcentować biust, co doda Twojemu wizerunkowi uwodzicielskiego charakteru.

Najbardziej udane selfie są zwykle publikowane w sieciach społecznościowych lub wysyłane do ukochanej osoby. Jednak możesz je także utrwalić w formie papierowych odbitek. Zdjęcia portretowe, do których należą także selfie, doskonale nadają się do druku w nieco większych formatach, takich jak 20 × 30, czy 30 × 30. Możesz wprost ze swojego smartfona zamówić usługę wywoływania zdjęć online, np. tu: https://www.fotocentrum.eu/wywolywanie-zdjec.html
Korzystając z usług internetowych fotolabów masz gwarancję otrzymania produktu najwyższej jakości w niskiej cenie.