Mezoterapia igłowa

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest jedną z najskuteczniejszych niechirurgicznych metod odmładzania skóry. Dzięki regularnemu wykonywaniu takiego zabiegu, polegającemu na dostarczaniu tkance skórnej specjalnie dobranych preparatów witaminowych z kwasem hialuronowym, można przez długie lata zachować młody wygląd. Celem mezoterapii jest odżywienie skóry, poprawienie jej kondycji oraz zniwelowanie płytkich zmarszczek. Na czym dokładnie polega zabieg?

Mezoterapia – Podstawowe informacje

Mezoterapia jest obecnie najchętniej wykonywanym zabiegiem w klinikach medycyny estetycznej. Specjaliści bardzo często ją polecają ze względu na niską inwazyjność oraz możliwość otrzymania znakomitych efektów polegające na zatrzymaniu procesów starzenia się skóry. Celem zabiegu jest doprowadzenie do każdej warstwy skóry substancji aktywnych, które poprawią jej kondycję, odżywią ją oraz pobudzą do naturalnych procesów regeneracyjnych. Wprowadzane do tkanki skórnej preparaty posiadają w swoim składzie m.in. kwas hialuronowy, witaminy, krzemionkę organiczną, glutation, kofeinę, sole mineralne, aminokwasy czy pierwiastki śladowe. Dokładny skład preparatu jest dostosowywany do potrzeb pacjenta.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista od medycyny estetycznej z Kliniki Chęciński w Warszawie: „Efektem zabiegu są delikatne i naturalne zmiany. Nie ma ryzyka powstania tzw. „efektu sztucznej maski”, w którym na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że młody wygląd jest efektem zabiegów estetycznych. W tym przypadku po prostu doprowadzamy do dodatkowego odświeżenia i nawilżenia skóry, które znacznie opóźnia powstawanie procesów starzenia. Bardzo dużą zaletą mezoterapii w porównaniu np. do zabiegów laserowych, jest to że można ją stosować przez cały rok.”

Na czym polega mezoterapia?

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu z kompletem witamin i różnego rodzaju substancjami odżywczymi. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są alergie na jakikolwiek składnik preparatu. Stany zapalne skóry oraz choroby nowotworowe. Mezoterapia igłowa nie powinna być również wykonywana u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. Pacjent na 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem musi też przestać przyjmować leki rozrzedzające krew.

Zabieg mezoterapii jest bardzo prosty. W trakcie zabiegu specjalnie dobrane do potrzeb pacjenta substancje lecznicze są wstrzykiwane szybkimi, precyzyjnymi nakłuciami płytko pod skórę. W zależności od tego, jak duży obszar ciała jest poddawany zabiegowi, może on trwać od 30 do 60 minut. Pełne efekty zabiegu można osiągnąć, tylko jeżeli będzie on wykonywany w seriach. Na początku zaleca się wykonywanie jednego zabiegu co dwa tygodnie, potem jednego zabiegu co miesiąc, a po trzech turach jednego zabiegu co 6 tygodni. Później dla podtrzymania efektów, wystarczy powtarzanie mezoterapii co pół roku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *