Promienniki Kwarcowe – czyli jak szybko się ogrzać i ile to kosztuje oraz jak to działa

Wielkimi krokami nadchodzi zima, temperatury spadają , w pomieszczeniach robi się coraz zimniej. Zaczynamy więc szukać skutecznego ogrzewania. Na co zwracamy uwagę ? Pierwszym elementem jest ekonomia podczas użytkowania. Jak wiemy grzejniki elektryczne, bo na takich się dziś skupimy są urządzeniami które zużywają dużo energii elektrycznej , przy czym generują duże rachunki za prąd.

Czy tak musi być ? Bardzo ważnym elementem podczas doboru takiego urządzenia , jest jego efektywność, czyli w prostych słowach mówiąc czas w jakim są w stanie dogrzać pomieszczenie. Grzejniki elektryczne służą w większości przypadków jak wcześniej wspomnieliśmy do dogrzewania pomieszczenia, a nie są głównym źródłem ciepła. Aby prawidłowo dobrać taki rodzaj ogrzewania należy odpowiednio policzyć powierzchnię pomieszczenia.

promienniki2

Zasada jest bardzo prosta i mówi że na każde 10m2 potrzebny jest 1kW energii elektrycznej aby dobrze dogrzać pomieszczenie. Czyli jeżeli mamy na przykład warsztat czy garaż o powierzchni 20m2 w zupełności wystarczy czy to farelka czy inny ogrzewacz elektryczny lub promiennik o łącznej mocy 2kW czyli 2000W. Następnym krokiem jest określenie co chcemy ogrzewać. Jeżeli jest to powietrze , wtedy należy wybrać grzejnik z funkcją nadmuchu , który rozprowadzi całe ciepłe powietrze po pomieszczeniu.

Jeżeli natomiast ma to być stanowisko pracy warto skupić się na wyborze na przykład promiennika kwarcowego lub na promieniowanie podczerwone. Ich cała energia , która działa jak sztuczne słońce , skierowana na człowieka, powoduje iż odczuwamy ciepło niemal natychmiast. Dziś właśnie skupimy się na tego typu rozwiązaniach, gdyż są one coraz bardziej popularne, i jak się okazuje są jednymi z najbardziej skutecznych. Promienniki grzejniki kwarcowe to po pierwsze skuteczność.

kt-24-banner

Dobrym przykładem jest tu popularna farelka od firmy Volteno w cenie 29zł. Posiada dwa żarniki kwarcowe, które uruchamiamy oddzielnie , dzięki czemu dostosowujemy jego moc do powierzchni którą chcemy ogrzać, oraz jednocześnie oszczędzamy zużycie prądu. W chłodny zimowy wieczór możemy w bardzo krótkim czasie ogrzać się przy takim grzejniku. Warto również wspomnieć , że grzejniki kwarcowe to nie tylko energooszczędna technologia, ale również niebywały design, dzięki któremu możemy zastosować go nowoczesnych biurach czy mieszkaniach.

Bardzo wysoka jakość elementu grzewczego pozwala na zachowanie przez grzejnik niemal wiecznej trwałości i jakości podczas działania. Lampy kwarcowe wykonane są z włókna wolframowego, dzięki temu wytwarzają zdrową falę ciepła swym działaniem przypominającą działanie promieni słonecznych. Zastosowanie grzejnika kwarcowego w celach zdrowotnych jest również powszechnie znane. Fale ciepła emitowane przez grzejnik są bezpieczne i przynoszą niemal natychmiastowe ciepło, dlatego obecność tego urządzenia skierowanego wprost na nas jest wręcz idealnym rozwiązaniem podczas pogody która aktualnie nas zaszczyca. Grzejnik halogenowy z lampami kwarcowymi od firmy Volteno, dostępny jest w ofercie Kanwod Invest ze Śremu pod Poznaniem, w bardzo korzystnej cenie 29zł.

Kolejnym ciekawym , już typowo profesjonalnym i przemysłowym promiennikiem jest model grzejnika z lampami kwarcowymi od holenderskiego producenta Eurom o symbolu Q-TIME 1500. Oznaczenie numeryczne oznacza jego moc, która jest jednocześnie poborem energii o wartości zaledwie 1500W. Holendrzy postawili na jakość , która w przypadku wyżej wymienionego grzejnika halogenowego a właściwie promiennika jest na najwyższym europejskim poziomie. Eurom Q-Time 1500 dzięki swoim fantastycznym osiągom znajduje swoje zastosowanie w Kościołach, gdzie promienie ogrzewają wiernych siedzących w ławkach, a skierowane prosto na nich powodują iż czas spędzony w kościołach miła szybko i w miłej atmosferze. Właśnie z tego powodu większość parafii decyduje się na zakup tego rozwiązania.

Promiennik zużywa bardzo mało energii elektrycznej i godzina pracy tego urządzenia kosztuje zaledwie 75 groszy, a na ogrzanie pomieszczeń o powierzchni 100m2 wystarczy ich zaledwie 6 sztuk. Promienniki kwarcowe Eurom Q-Time 1500 sprawdzają się również w warsztatach samochodowych, czy stolarniach. Umiejscowione na odpowiednej wysokości i skierowane na stanowiska pracy dostarczają komfortowych warunków pracującym przy nich pracownikom. Szerokość promienia w odległości do 5 metrów ich zasięgu to ok 1-1.5m dzięki czemu nawet 2 osobowe stanowisko zostanie komfortowo ogrzane. Dzięki swojej klasie bezpieczeństwa promiennik kwarcowy Eurom Q-TIME 1500 może być wykorzystany również w chłodne jesienne wieczory na tarasach. Dzięki jego parametrom możemy komfortowo spędzać czas z przyjaciółmi a o chłodzie nie musimy w ogóle myśleć.

Promienniki przemysłowe holenderskiego producenta Eurom są tak dobrej jakości , że możemy je spotkać w naprawdę wielu miejscach w przeróżnym zastosowaniu. Jednym z nich są lakiernie samochodowe. Ich odpowiednia ilość i umiejscowienie oraz odpowiedni kierunek fali IR , powoduje że wspierają schnięcie samochodu tuż po polakierowaniu go. Są niedrogie w utrzymaniu, niemal niezniszczalne, dzięki temu niezastąpione i godne polecenia. Kolejnym ciekawym miejscem w którym niemal każdy z nas miał do czynienia z takim promiennikiem są ogródki restauracyjne. Taki promiennik montuje się tuż pod kapeluszem parasola na wysokości minimum 2.30m i kieruje pod kątem 35 stopni w stronę gości, którzy dzięki takiemu jego umiejscowieniu odczuwają nawet w chłodne wieczory komfortową temperaturę.

Czerwony przyjemny dla oka kolor, jest również miłym akcentem wyróżniającym taki grzejnik. Stwarza on niepowtarzalną atmosferę i zachęca do długiego przebywaniu w jego otoczeniu. Promiennik grzewczy kwarcowy Eurom Q-TIME 1500W jest również banalnie prosty w obsłudze. Wystarczy zamontować go w odpowiednim miejscu na odpowiedniej wysokości za pomocą dostarczonych przez producenta uchwytów montażowych, podłączyć do zasilania 230V i jednym przyciskiem uruchomić. W ofercie Euromac posiada również wersje sterowane z pilota – funkcja włącz / wyłącz, oraz wersje na specjalnym wzmocnionym i trwałym stojaku ze stali nierdzewnej.

Wersje na stojaki świetnie zastępują ogrzewanie gazowe, na przykład na halach produkcyjnych czy halach namiotowych eventowych. Moc 1500W w zupełności wystarcza do ogrzania pomieszczenia lub punktu na który jest skierowany do powierzchni 15-20m2. Model promiennika grzewczego Eurom Q-Time 1500 dostępny jest w ofercie oficjalnego dystrybutora firmy Kanwod Invest ze Śremu pod Poznaniem oraz w sklepie KT-24.eu w cenie zaledwie 119zł. Wszystkie wyżej opisane produkty , grzejniki objęte są 24 miesięczną gwarancją w systemie door 2 door, dzięki czemu każda ich ewentualna awaria załatwiana jest bez wychodzenia z domu przez profesjonalny serwis firmy Kanwod Invest.

Promienniki kwarcowe to jedne z najlepszych dostępnych na rynku produktów grzewczych. Nie są drogie, są bardzo wydajne i trwałe. Na pewno każdy z Was znajdzie pomiędzy nimi coś dla siebie. My możemy szczerze polecić ten rodzaj ogrzewania.

Promienniki podczerwieni znajdziemy w sklepie www.KT-24.eu

Zapisz