Lustra dekoracyjne

Ozdób swoje wnętrza za pomocą lustra dekoracyjnego

Lustra dekoracyjne to wciąż niedoceniane ozdoby każdego wnętrza. Większość z nas wiesza je głównie w łazience lub przedpokoju. Warto przełamać ten utarty schemat i stworzyć z lustra dekoracyjnego unikatową ozdobę wnętrza. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Wybierz lustro dekoracyjne zamiast tradycyjnego!

Aby Twoje wnętrza zyskały charakteru, powinieneś zamienić klasyczne lustra na ich dekoracyjną wersję. Dzięki temu w prosty sposób przygotujesz ciekawą aranżację.

Lustra dekoracyjne do przedpokoju

W przedpokoju warto zrezygnować z prostych modeli o jednolitych kształtach. Ciekawym rozwiązaniem jest zawieszenie kilku małych luster na jednej ze ścian. Ich kształt powinieneś dopasować do stylu, w jakim wykończone jest pomieszczenie. Lustra dekoracyjne o ostrych formach będą idealne do wnętrz nowoczesnych i industrialnych. Natomiast okrągłe modele sprawdzą się w klasycznie urządzonych pomieszczeniach oraz tych nawiązujących do stylu boho.

Lustra dekoracyjne do łazienki

Lustro w łazience to niezbędny element wyposażenia. Nie musi mieć ono jednak nudnego i prostego wzoru. Zastąp je przyciągającym uwagę modelem. Doskonałym rozwiązaniem do łazienki są dekoracyjne lustra w ozdobnych ramach. Wybierz nietuzinkowy model, a Twoja łazienka zyska zupełnie nowy wygląd.

Umieść lustra dekoracyjne w różnych pomieszczeniach w domu

Podczas wieszania luster dekoracyjnych nie musisz ograniczyć się jedynie do przedpokoju lub łazienki. Jeśli chcesz stworzyć unikatową aranżację, umieść lustra na ścianie w salonie. Dzięki nim pomieszczenie optycznie się powiększy i będzie wyglądać na jaśniejsze. Doskonałym miejscem dla lustra w salonie będzie ściana nad wypoczynkiem. Pamiętaj jednak, że powinno być ono utrzymane w podobnym stylu i kolorystyce jak kanapa lub stolik kawowy.

Lustrami dekoracyjnymi z powodzeniem możesz zastąpić obrazy. Sprawdzą się one jako element ozdobny nad komodą lub kominkiem. Dzięki nim zyskasz przytulny kącik, w którym będziesz mógł się zrelaksować. Lustro umieszczone nad komodą powinno posiadać ramę nawiązującą kolorystycznie do wyglądu znajdujących się w pobliżu mebli. Jeśli lubisz eksperymenty, możesz wybrać model o ekstrawaganckim kształcie lub kolorze, ale pamiętaj by mimo wszystko, nawiązywał on do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Doskonałej jakości lustra dekoracyjne, których wygląd zachwyci nawet najbardziej wybredne gusta, znajdziesz np. w sklepie Decorationshop.

Warto również przemyśleć zakup lustra dekoracyjnego do sypialni. W tym pomieszczeniu możesz pokusić się o lustra wiszące lub stojące. Modele do zawieszenia na ścianie są jednak bardziej funkcjonalne i zajmują mniej miejsca. Odpowiednio dobrany fason lustra powinien nawiązywać do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Możesz pokusić się o powieszenie kilku luster o różnej wielkości, które stworzą efektowną dekorację.