Hydraulika Siłowa

Hydraulika siłowa – co to jest?

Dla nie jednej osoby to pojęcie jest wielką niewiadomą i zagadką. Wielu z nas nie jest świadomych, że hydraulika siłowa otacza nas z każdej strony. Jest ona głównie stosowana w maszynach i urządzeniach. Hydraulika siłowa jest dziedziną hydrauliki wykorzystującej zjawisko ciśnienia sprężonej cieczy do sterowania i napędzania wszelkiego rodzaju różnych maszyn i urządzeń. Zapewnia ona urządzeniom energię, która jest wykorzystywana do zadań przez maszyny przemysłowe. Zajmuje się ona głównie opracowaniem i wykorzystaniem układów hydraulicznych, które są zespołem wzajemnie połączonych części, które mają za zadanie dostarczyć energię lub mają sterować za pośrednictwem cieczy hydraulicznej pod ciśnieniem, w układzie zamkniętym. Pompa hydrauliczna wymusza ruch cieczy, która wytwarza energię, która jest przejmowana przez tzw. siłownik hydrauliczny lub cylindry hydrauliczne. Wytworzona ciecz następnie wprawia w ruch maszyny poprzez zmianę energii.

W dzisiejszych czasach otaczają nas same nowoczesne technologie, w których maszyny są podstawą w większości dziedzin, związanych z masową produkcją. Hydraulika siłowa wykorzystywana jest najcześciej w górnictwie, budowlance, mechanice czy transporcie. Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu hydrauliki siłowej dochodzi do skrócenia czasu budowy, jak również do zoptymalizowania prac produkcyjnych. Pod pojęciem hydrauliki siłowej kryje się jednak wiele więcej elementów m.in: rozdzielacze, rury, zakucia do węży, zawory itd. Najczęściej wykorzystywane w tego typu układach są płyny o bardzo dużej gęstości takie jak olej. Olej w takim układzie zdecydowanie zwiększa energię, jak również zapewnia wydajniejszą pracę urządzeń.

Zastosowanie hydrauliki siłowej:

Jak już wyżej zostało wspomniane, hydraulika jest wykorzystywana w wielu branżach. Charakteryzuje się wysoką wydajnością. Największą zaletą jest fakt, że urządzenia, które są wyposażone w taki układ hydrauliczny działają niezależnie od źródeł prądu. Przykładem może być siłownik, czy też podnośnik hydrauliczny, dzięki któremu możemy unosić nad ziemią ciężki kamienne płyty oraz elementy konstrukcji. Jest to wielką zaletą, ponieważ daje nam to możliwość korzystania z tej technologii we wszystkich miejscach i dostępnych warunkach. Najczęstsze zastosowanie: maszyny budowlane, maszyny rolnicze, ładowarki, jak również koparki i dźwigi. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie hydraulika siłowa jest odpowiedzialna za układ kierowniczy podwozia samolotu! Jednym słowem hydraulika siłowa jest wszechstronna i niezastąpiona.

Elementy układów hydrauliki siłowej to m.in.:

  • Filtry,
  • silniki hydrauliczne,
  • zawory,
  • cylindry hydrauliczne ,
  • zasilacze hydrauliczne,
  • rozdzielacze,
  • oraz pompy.

Hydraulika Siłowa

hydraulika siłowa

Wszystkie powyższe elementy są dostępne w ofercie firmy HydroLin Hydraulika Siłowa. Firma powstała by sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów, korzystających z wszelkiego rodzaju urządzeń, w których zastosowana jest hydraulika siłowa. Jak również w ofercie firmy znaleźć można wszelkiego rodzaju zawiesia, dźwignice, łańcuchy i specjalistyczne uchwyty. Naszą firmę z całą pewnością na tle konkurencji wyróżnia wieloletnie doświadczenie na Polskim rynku. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i jakość naszych produktów, która potwierdzona jest atestami. Wszystkie nasze produkty spełniają najwyższe standardy i odpowiadają Normom Europejskim. Z całą pewnością, jeśli szukasz fachowej rady, czy też produktu, który spełni Twoje oczekiwania – koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową i zapoznaj się z naszym katalogiem online dostępnych produktów.