Często popełniane błędy przy optymalizacji stron internetowych

Dobra optymalizacja jest podstawą dobrego pozycjonowania każdej strony, o czym często zapominamy i pomijamy ten proces, a gdy już się go podejmiemy traktujemy go bardzo pobieżnie.

Wtedy pojawiają się liczne błędy, których należy unikać. Odpowiednie optymalizowanie strony umożliwi nam jej pozycjonowanie i zwiększy zainteresowanie oraz liczbę odwiedzin. Czego w takim razie należy unikać i nigdy nie robić? Poniżej przedstawimy Wam trzy podstawowe błędy popełniane przy optymalizacji stron, związane z metatagami.

 

1. Zablokowanie dostępu dla robotów

Zablokowanie dostępu dla robotów może poskutkować całkowitym zniknięciem serwera z wyników w wyszukiwarce. Przez taki zabieg Twoja strona zostanie pominięta, a liczba odwiedzin diametralnie spadnie. W momencie, w którym Googlebot znajdzie metatag noindex Twoja strona zostanie całkowicie wyeliminowana z wyników wyszukiwania Google, bez względu na to czy na innych witrynach znajdować się będą prowadzące do niej linki.

2. Nieodpowiednio dobrane słowa kluczowe

Często wydaje nam się, że jeśli wybierzemy popularne słowa, które mają dużo odwiedzin i budzą zainteresowanie to automatycznie nasza strona będzie cieszyła się większą popularnością. Niestety jest to błędne podejście. Dodawanie słów kluczowych tylko dlatego, że są one popularne, a kompletnie nie mają nic wspólnego z naszą stroną przyniesie więcej szkody niż pożytku.

3. Powielona treść

Bardzo ważne jest, aby strona posiadała unikatową treść w ramach adresu URL. Często w sklepach internetowych z powodu dużej ilości produktów, ten obszar wymaga dopracowania. Jednak z roku na rok „content” dla wyszukiwarek staje się coraz bardziej ceniony, dlatego warto iść z duchem czasu i zadbać o przyciągające, ale też niepowtarzalne treści.

Oczywiście nie są to wszystkie błędy związane z optymalizacją strony, których należy unikać. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, na co należy zwracać uwagę podczas optymalizacji strony i czego kategorycznie nie wolno robić koniecznie śledź nasze dalsze wpisy, w których postaramy się jeszcze dokładniej przybliżyć ten temat.

Konsultacji udzieliła agencja Adwhite.pl: