Mini żuraw budowlany

Żuraw budowlany, ruchomy, a może mini żuraw? Przedstawiamy różnice między tymi urządzeniami

Nieustanny rozwój branży budowlanej zmusza nas do zastosowania coraz nowszej, bardziej zaawansowanej technologii. Jednym z takich urządzeń jest żuraw budowlany, który ułatwia codzienne obowiązki na placu budowy. Zastosowanie tej technologii wpływa między innymi na poprawę komfortu transportu i montażu. Jaki żuraw wybrać ruchomy, czy może mini żuraw? Poznaj różnice między tymi urządzeniami.

Współczesny żuraw budowlany – zastosowanie

Żuraw budowlany to urządzenie służące do przemieszczania ciężarów na ograniczonej przestrzeni. Należy do kategorii maszyn dźwignicowych, a jego podstawowe elementy to kolumna i wysięgnik. Dźwig budowlany odpowiada za przenoszenie, przesuwanie, załadowanie lub wyładowanie ładunku. Poprawia to funkcjonalność oraz wpływa na szybkość prowadzonych prac.

Żurawie budowlane cieszą się wszechstronnym zastosowaniem. Wykorzystywane są prawie na każdym etapie realizacji inwestycji. W zależności od rodzaju prowadzonych prac, dźwigi budowlane dzielimy na wiele kategorii. Wybór odpowiedniego żurawia zależny jest przede wszystkim od rodzaju ładunku, jaki ma zostać przetransportowany oraz jego ciężaru, a także odległości i wysokości, na jakie ma zostać przetransportowany.

Żuraw ruchomy czy mini żuraw – różnice

Żuraw ruchomy to szczególny rodzaj żurawia, którego właściwością charakterystyczną jest możliwość transportowania towaru z prędkością 5 km/h. Umożliwia to budowa tego urządzenia, gdyż żurawie ruchome znajdują się na samojezdnym podwoziu lub podwoziu samochodu ciężarowego. Jest to niewątpliwa zaleta, która umożliwia również poruszanie się żurawia po drogach publicznych.

Podstawowymi elementami maszyny jest obrotowa kolumna, wysięgnik oraz wciągarka zakończone hakiem bądź chwytakiem. Stabilizacja urządzenia odbywa się przez wysuwane łapy, które jednocześnie zwiększają jego maksymalny udźwig.

Jako że żurawie ruchome pracują zarówno w trybie transportowym, jak i dźwigowym, wykorzystuje się najczęściej w budownictwie do montażu obiektów przemysłowych oraz prac transportowych i przeładunkowych w zakładach pracy. Ten rodzaj żurawia znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przemieszczania się dźwigu.

Kompaktowe i praktyczne mini żurawie

Mini żuraw budowlany stanowi natomiast ciekawą alternatywę dla ciężkich i wysokich żurawi budowlanych, które najczęściej do pracy potrzebują dużej przestrzeni. Jest on znakomitym rozwiązaniem w miejscach trudnodostępnych, do których dostęp za pomocą dużego dźwigu byłby utrudniony, a niekiedy nawet niemożliwy.

Niesamowita zwrotność urządzenia sprawia, że mini żurawie budowlane mogą poruszać się niemal wszędzie i wszędzie się zmieszczą. Fakt ten sprawia, że urządzenie jest również wykorzystywane wewnątrz budynków do prac wykończeniowych.

Żuraw budowlany mały, ze względu na swoje rozmiary cieszy się wszechstronnym zastosowaniem w zakładach, halach, a nawet budynkach mieszkalnych. Dzięki gumowym łańcuchom i podporom nie uszkadzają podłoża, dzięki czemu nie trzeba obawiać się używania urządzeń w miejscach o delikatnych posadzkach. Co więcej, mały żuraw budowlany może być również wyposażony w gąsienice, co dodatkowo umożliwi mu poruszanie się na każdej przestrzeni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *