gaz pieprzowy

Czy warto kupić dla siebie gaz pieprzowy? Kiedy może się przydać?

Gaz pieprzowy jest niedrogim sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim. Nie jest trudny w użyciu i nie zajmuje zbyt wiele miejsca w torebce. Pozwala szybko zneutralizować napastnika i oddalić się w spokojne miejsce. Kiedy gaz pieprzowy może się przydać? Dlaczego warto go mieć przy sobie?

Jak w ogóle działa gaz pieprzowy?

Gaz pieprzowy zaliczany jest oficjalnie do grupy drażniących środków bojowych. W tym przypadku substancją czynną jest kapsaicyna. To ona odpowiada za ostry smak wielu przypraw i warzyw np. papryczek chili. Rozpylona pod dużym ciśnieniem błyskawicznie wchodzi w kontakt ze skórą oraz błonami śluzowymi. Powoduje uczucie pieczenia. Ból jest intensywny i szybko powstrzymuje napastnika. Co ciekawe, gazy pieprzowe zawierają dodatkowo kolorowy barwnik, który jest widoczny w świetle ultrafioletowym. Ułatwia on policji identyfikację osoby atakującej.

Skuteczna samoobrona dzięki gazowi pieprzowemu

Często gaz pieprzowy nazywany jest gazem łzawiącym. Rzeczywiście po jego użyciu w oczach napastnika pojawiają się łzy. Jest ich dużo i przestaje on w zasadzie widzieć. W tym czasie można oddalić się z niebezpiecznego miejsca i wezwać pomoc. Gaz pieprzowy jest bardzo skuteczny. Zakupić go bez problemu można w sklepie z artykułami militarnymi https://moroshop.pl/. Nie kosztuje zbyt wiele, a więc naprawdę warto się w niego zaopatrzyć. Dzięki temu można poczuć się bezpiecznie. Gaz obronny wbrew pozorom przydaje się w wielu sytuacjach także w kontakcie z agresywnymi zwierzętami.

Gaz pieprzowy – podstawowe rodzaje

Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje gazów pieprzowych. Gazy w formie mgły zwane gazami stożkowymi są bardzo skuteczne w działaniu. Tworzą bowiem stożek mgły o średnicy do kilkunastu centymetrów. To pozwala na porażenie kilku osób jednocześnie. Takie gazy są jednak podatne na wiatr i deszcz. Produkty w formie strumienia mają większy zasięg. W tym przypadku pod wpływem wysokiego ciśnienie wyrzucany jest strumień cieczy. Takie gazy są mniej podatne na działanie warunków pogodowych. Ich wadą jest konieczność dużej precyzji działania. Na końcu warto wspomnieć o gazach w formie piany lub żelu. Nie rozpylają się one w powietrzu, tym samym sprawdzają się nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Od napastnika trzeba jednak zachować pewną odległość. Czasem spotkać się też można z gazami pieprzowymi ukrytymi w obudowie pistoletu. Są to już jednak pistolety gazowe, które wymagają posiadania stosownego pozwolenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *