ekspres Franke

Rodzaje ekspresów kawowych do biura. Jaki jest najlepszy?

Kawę w biurze można przyszykować na wiele sposobów. Poza klasyczna kawą parzoną lub kawą rozpuszczalną zalewaną wodą w biurze można także szykować kawę z ekspresu. Jakie urządzenie wybrać?

1. Ekspres przelewowy

To najtańszy ekspres do firmy, który przygotowuje napój poprzez przelewanie wody przez filtr wypełniony mielonymi ziarnami kawy.

Przelewowe ekspresy do kawy są niedrogie, proste w obsłudze, a także mają specjalne podstawy grzewcze, które pozwalają na utrzymywanie kawy w dzbanku w optymalnej temperaturze. Minus to mała liczba wariantów kawy oraz jej gorszy smak w porównaniu z naparem z profesjonalnego ekspresu.

2. Ekspres kapsułkowy

Takie ekspresy do kawy do biura są również popularne. Dają więcej możliwości parzenia kawy i innych napojów dzięki różnorodnym kapsułkom.

Minusy ekspresów kawowych na kapsułki to ich dość wysoki koszt eksploatacji, a także mała wydajność, dlatego nie sprawdzą się one w większych biurach.

3. Automatyczny ekspres ciśnieniowy

Najlepszą opcją jako ekspres do kawy do biura będzie automatyczny ekspres ciśnieniowy.

Tego typu urządzenie błyskawicznie parzy wiele typów kawy i inne napoje jak czekolada w wielu wariantach. Mielą kawę, parzą ją, spieniają mleko, dlatego szykują kawę jak od baristy w kawiarni. Jednocześnie są bardzo proste w obsłudze, ponieważ wyposażone są w czytelne ekrany dotykowe.

Wśród polecanych ekspresów ciśnieniowych do biur znajduje się ekspres Franke, który cechuje się wysoką wydajnością, prostą obsługą oraz różnorodnością programów.