Kieszenie magazynowe w logistyce

Na efektywność pracy centrum logistycznego wpływa wiele czynników takich jak: lokalizacja, powierznia, wyposażenie magazynu w odpowiednio dobrane regały czy funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni.

Sprawne funkcjonowanie magazynu

Jednym z istotnych, a zarazem niezębnych elementów prawidłowego funkcjonowania procesów logistycznych jest zastosowanie oznaczeń. Dokładny opis stref magazynowych, ciągów komunikacyjnych, regałów magazynowych czy też palet – jest to niezbędny proces, który należy wdrożyć zarówno przy tworzeniu centrum logistycznego jak i stale uaktualniać w trakcie jego funkcjonowania.

Do tego celu stworzone zostały kieszenie magazynowe. Ich różnorodność spawia, iż w dogodny sposób możemy oznaczyć każde miesjce magazynowe, każdy regał. Kieszenie używane są nie tylko w ewidencji magazynowej, bardzo dobrze sprawdzają się również w firmach produkcjnych do oznaczania różnych procesów tam zachodzących.

Kieszenie magazynowe posiadają bardzo dużą funkcjonalność. Dokument umieszczony w kieszeni jest przenośny. Ponadto kieszeń pełni funkcję ochronną dokumentu przed zabrudzeniem.

Rodzaje kieszeni magazynowych

Kieszenie magazynowe Durable występują w zależności od sposobu mocowania jako kieszenie magazynowe magnetyczne, samoprzylepne i zawieszane. Magnetyczne służą do oznaczania regałów oraz innych metalowych powierzchni. Kieszeniami samoprzylepnymi można oznaczać palety z towarem, kartony, wózki magazynowe itp. Kieszenie magazynowe zawieszane występują w trzech wariantach mocowania. Wykorzystywane są również do oznaczania regałów ale także pojedynczych pojemników magazynowych, palet.

Biorąc pod uwagę 5 różnych sposobów mocowania kieszeni, jesteśmy w stanie oznaczyć nimi każde miejsce magazynowe, które tego wymaga.

Kieszenie magazynowe – wymiary od A5 do A4

Kieszenie magazynowe występują w kilku rozmiarach (marka Durable ma w tej chwili w ofercie kieszenie w 5 rozmiarach). Najmniejsze z kieszeni magazynowych są w rozmiarze etykiet regałowych, formacie A5, największe w A4. Występują one zarówno w wersji poziomej jak i pionowej. Przednia strona jest wykonana z grubej przezroczystej folii, spód z niebieskiego mocnego i elastycznego tworzywa.

Etykiety do kieszeni zadrukujesz sam

Etykiety które umieszczamy w kieszeniach można z łatwością wymieniać i zadrukowywać używając oprogramowania dostarczanego od firmy Durable.

Kompleksową ofertę kieszeni magazynowych można znaleźć na stronie sklepu internetowego www.pasazbiurowy.pl

One comment

  1. Takie wyposażenie rzeczywiście okazać się może całkiem przydatne, jednak w porównaniu do reszty, nie jest ono zupełnie niezbędne. Sam mam okazję pracować na co dzień w magazynie i wiem, że sporo asortymentu znaleźć można na http://magazynuj.pl/ i warto zaznaczyć, że w przypadku wyposażenia magazynów, warsztatów, czy też budynków przemysłowych, bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim jakość.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *