zabawki erotyczne

Gadżety i zabawki erotyczne – z czego są wykonywane, jak o nie dbać?

Coraz więcej osób decyduje się na urozmaicenie swojego życia erotycznego. Nic w tym złego, bo człowiek powinien czerpać przyjemność z uprawiania seksu. Dlatego też może wybierać z najróżniejszych zabawek erotycznych, wykonanych ze specjalnych materiałów w ten sposób, aby zabawa nimi była nie tylko miła, ale też bezpieczna. Z jakich materiałów zrobione są gadżety erotyczne i jak o nie dbać, aby długo służyły?

Najpopularniejsze materiały na zabawki erotyczne

Poszczególne materiały na zabawki i gadżety erotyczne różnią się właściwościami, a tym samym sposobem ich konserwacji. Niektóre, zwłaszcza użyte do produkcji elementów, które mają bliską styczność z ludzkim ciałem, zrobione są z substancji miękkich, takich jak silikon czy guma.

Silikon jest jednym z bardziej ulubionych przez użytkowników materiałów na realistycznie wyglądające wibratory i masturbatory. Dildo wykonane z silikonu jest miłe w dotyku, szybko osiąga temperaturę ciała i długo ją utrzymuje. Akcesoria z tego materiału to dobry wybór zwłaszcza dla osób mających problemy z alergią, czego nie można powiedzieć o gumie, która jest tańszą alternatywą.

Zabawki erotyczne z gumy również cieszą się sporym powodzeniem. Plusem tego materiału jest fakt, że nie ma on zapachu plastiku. Jednak jest sztywniejszy i mniej trwały. Gadżet z gumy może posłużyć o wiele krócej niż zabawka z silikonu.

Inny materiał to plastik, który może jest twardy i sztywny, ale znajduje swoich amatorów. Ten surowiec doskonale przewodzi drgania, więc stosuje się go do budowy różnego rodzaju wibratorów.

Zabawki erotyczne z takich materiałów można spotkać w dobrze zaopatrzonych sexshopach, takich jak Sex Shop Sylwetka. Gadżety urozmaicające sferę erotyczne to nie tylko mniej lub bardziej naturalistycznie wyglądające dilda i wibratory. To również ubrania i akcesoria do odgrywania najróżniejszych ról, feromony i afrodyzjaki, a przede wszystkim zmysłowa i elegancka bielizna.

Jak dbać o zabawki erotyczne?

Sposób konserwacji zależy od materiału, z jakiego został wykonany gadżet. Można to robić zwykłym mydłem i ciepłą wodą, jednak na rynku dostępne są specjalne płyny służące do tego właśnie celu. Przedmioty z silikonu można wysterylizować gorącą wodą.

Gadżety i zabawki erotyczne wymagają regularnego mycia i konserwacji. Jest to niezwykle istotnie dla zdrowia ich użytkowników. Nigdy po użyciu nie można ich zostawić na długo bez mycia, ponieważ grozi to nadmiernym rozrostem flory bakteryjnej. Uważna konserwacja i przechowywanie należy się też żelowym zabawkom, albowiem źle znoszą zarówno lubrykanty, jak i płyny myjące na bazie oleju czy alkoholu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *