Ekologiczne opakowania – jakie wybrać?

Ekologiczne opakowania w gastronomii to ukłon w stronę planety i środowiska. Wybierając opakowania ekologiczne, wspierasz środowisko naturalne i pomagasz ograniczyć produkcję odpadów. Pamiętaj, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska, a także poprawić jego stan

Opakowania ekologiczne jednorazowe to doskonały wybór dla firm dbających o środowisko. Szeroki wybór produktów ekologicznych dostępny jest w hurtowni gastronomicznej horecapak.pl. Znajdziesz tu szeroki wybór opakowań biodegradowalnych i kompostowalnych, a także innych produktów ekologicznych przeznaczonych dla gastronomii.

Opakowania jednorazowe ekologiczne – różne rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ekologicznych opakowań jednorazowych. Niektóre są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, inne zaś ulegają biodegradacji lub nadają się do kompostowania.

 Materiały pochodzące z recyklingu są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zmniejszyć swój wpływ na środowisko. To szczególnie ważne, jeśli idzie o gastronomię. W tej branży zużywa się całkiem sporo opakowań:

 • w produkcji fabrycznie pakowanej żywności;
 • w sprzedaży posiłków na wynos;
 • gdy restauracje oferują dowóz zamówień do klientów;
 • kawiarnie i cukierni pakujące zakupy i zamówienia dla klientów detalicznych i hurtowych korzystają z jednorazowych opakowań.

 Opakowania biodegradowalne i kompostowalne są produkowane z materiałów pochodzenia naturalnego, które z czasem ulegają rozkładowi. Ten rodzaj opakowań jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą ograniczyć ilość odpadów i pomóc środowisku naturalnemu.

Aby zmniejszyć negatywny wpływ odpadów na środowisko, sprawdź, jakie eko opakowania oferuje rynek.

 Do opakowań ekologicznych należą:

 • papierowe talerzyki jednorazowe;
 • food boxy z papieru kraftowego;
 • papierowe kubki na napoje;
 • naczynia z pulpy trzcinowej;
 • drewniane mieszadełka i sztućce.

 Świadomy konsument chętniej sięgnie po takie produkty, a nie te wytworzone z tworzyw sztucznych, takich jak PP czy PET.  Plastik na długie lata obciąży środowisko, z kolei biodegradowalne opakowania z trzciny cukrowej czy papieru szybko rozłożą się i nie wpłyną na stan planety.

Z czego produkuje się eko opakowania?

Eko opakowania produkuje się z materiałów, które są biodegradowalne lub mogą być poddane recyklingowi. Do ich produkcji używa się m.in.:

 • papieru,
 • tektury,
 • drewna
 • i innych materiałów naturalnych.

 Powyższe materiały do produkcji pudełek gastronomicznych są przyjazne środowisku. Biznes gastronomiczny w obecnych czasach powinien skupić się na działaniach proekologicznych i oferować klientom naturalne pojemniki na żywność. Wynika to z coraz większej świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz aktualnych potrzeb naszej planety.

Dlaczego warto wybrać naturalne pudełka na żywność?

Jednorazowe opakowania po użyciu zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. Tym bardziej dlatego do lokali gastronomicznych, które oferują posiłki w takich pudełkach, należy wybrać naturalne pudełka na żywność.

Zamawiając pudełka w specjalnej hurtowni, np. wspomnianej Horecapak, nie musisz się o nic martwić. Pojemniki są przeznaczone do przechowywania żywności. Sprawdź, jak duży wybór opakowań tam znajdziesz. Różnorodne pudełka w hurtowni to podstawa Twojego zadowolenia. Każdy typ posiłku czy żywności może wymagać nieco innego opakowania.

Na szczęście możesz skorzystać z podanego przez nas, sprawdzonego adresu, który może pochwalić się bogatą ofertą opakowań i akcesoriów gastronomicznych dla wymagających klientów.