czyszczenie mebli

Czyszczenie mebli na wiosnę z Ludwikiem

Wiosna to doskonały czas na przeprowadzenie gruntownego sprzątania. Wiosenne porządki wymagają wcześniejszego zaplanowania. Przy prawidłowym doborze środków czyszczących, akcesoriów oraz organizacji zadań nie będzie to skomplikowane zadanie. Wiosenne porządki wymagają dużo pracy, a w ich skład wchodzi m. in. mycie okien, wnętrza i frontów mebli, płytek ściennych i podłogowych czy czyszczenie mebli ogrodowych.

Środki do czyszczenia mebli

Stosowanie wyłącznie suchej szmatki do czyszczenia mebli nie jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast usuwać brud, jedynie go roznosi, a kurz osiada na innych powierzchniach. Regularna pielęgnacja mebli wymaga użycia specjalnych preparatów przeznaczonych do tego celu. Chodzi tutaj głównie o wykorzystywanie antystatycznych środków do czyszczenia mebli, które nie tylko pielęgnują ich powierzchnię, ale jednocześnie nie pozwalają na ponowne osiadanie kurzu. Ponadto tego typu środki wchłaniają nagromadzone na meblach zanieczyszczenia.

Wiosenne porządki w kuchni

Meble kuchenne, podobnie jak pozostałe, wymagają porządków, szczególnie po zimie. Kuchnia jest zazwyczaj sercem domu, dlatego też powinna być tutaj zachowana wyjątkowa czystość. Kluczowym elementem zabudowy kuchennej jest blat, gdzie odbywa się większość czynności przed gotowaniem. W ostatnich latach na popularności zyskują granitowe i marmurowe blaty, które wymagają odpowiedniego traktowania. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie dedykowanych do tych kamieni środków lub umycie ich za pomocą wilgotnej ściereczki. Do czyszczenia mebli kuchennych z tłustych zabrudzeń na zewnątrz i w ich wnętrzu idealna będzie woda z dodatkiem płynu do naczyń.

Czyszczenie pozostałych mebli

Sprzątanie wnętrz mebli warto rozpocząć od przejrzenia ich zawartość i pozbycia się niepotrzebnych rzeczy. Uporządkowanie przestrzeni pozwoli łatwiej poukładać zawartość. Uniwersalnym środkiem do przecierania mebli w środku jest wilgotna szmatka z dodatkiem środka czyszczącego lub popularne w ostatnich latach chusteczki do czyszczenia. Kurz z trudno dostępnych miejsc można usunąć z pomocą miotełki, a pozostałe powierzchnie warto czyścić szmatką z mikrofibry.

Czyszczenie mebli ogrodowych

Wiosną balkony i tarasy przygotowujemy do sezonu letniego. Do produkcji mebli ogrodowych wykorzystywane są różne surowce. Mogą być wytwarzane z plastiku, szkła, drewna, metalu lub popularnego w ostatnich latach technorattanu. Meble wykonane z syntetycznych materiałów najlepiej czyścić zwilżoną szmatką z dodatkiem niewielkiej ilości delikatnego detergentu. Metalowe elementy myje się miękką ściereczką, namoczoną w ciepłej wodzie. Nie powinno się w tym wypadku używać agresywnych preparatów i szorstkich gąbek. Meble drewniane wymagają odpowiedniego traktowania i konserwacji. Tutaj też sprawdzi się wilgotna ściereczka z dodatkiem lekkiego środka do czyszczenia mebli. Decydując się na mycie mebli z drewna gotowymi środkami, warto wybrać te, przeznaczone wyłącznie do takich powierzchni. Użycie innego preparatu może skutkować trwałym uszkodzeniem drewnianej powierzchni.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *