kancelaria Ultimatum

Co zrobić, gdy ktoś jest nam dłużny pieniądze?

Problem niespłaconych długów w Polsce z każdym rokiem niestety narasta. Dotyczy to zarówno małych, „rodzinnych” niespłaconych pożyczek, jak i kontraktów na miliony złotych. Jeżeli sami mamy problem z nierzetelnym dłużnikiem, nie powinniśmy panikować – to jeszcze nie koniec świata. Jeżeli zaczniemy działać możliwie wcześnie i poprosimy o pomoc profesjonalistę, w większości sytuacji jesteśmy w stanie odzyskać niefortunnie pożyczone pieniądze. Jak wygląda procedura odzyskania należności? Co zrobić, gdy ktoś jest względem nas dłużnikiem?

  1. Próba odzyskania pieniędzy „po dobroci”
  2. Kontakt z kancelarią – jak zrobić to dobrze?
  3. Jak wygląda ściąganie długu przez prawnika?

 

Próba odzyskania pieniędzy „po dobroci”

Najważniejszy w kwestii odzyskiwania długów jest czas, w związku z czym absolutnie nie powinniśmy się ociągać z rozwiązaniem problemu niespłaconych względem nas należności. Pierwszą rzeczą, jaką zawsze powinniśmy spróbować zrobić w takiej sytuacji, jest próba odzyskania długu „po dobroci”, bez powoływania się na pomoc prawną. Często już sama taka rozmowa może odnieść pozytywny skutek, jeżeli wytłumaczymy dłużnikowi, że tak czy siak będzie musiał spłacić swoje zobowiązanie. Przy okazji konfrontacji możemy też zaproponować, aby należność została spłacona w ratach, jeżeli druga strona nie jest w stanie oddać jej w całości na raz.

 

Kontakt z kancelarią – jak zrobić to dobrze?

W przypadku, gdy propozycja dobrowolnego spłacenia należności nie powiodła się, powinniśmy skierować sprawę do profesjonalisty. Firma windykacyjna w pierwszej kolejności będzie potrzebowała od nas dokładnego opisu sytuacji, a także możliwie jak najwięcej dowodów, aby mieć co przedstawić sądowi w sytuacji, gdyby doszło do rozprawy. Następnym działaniem, jakie kancelaria Ultimatum podejmie w naszym imieniu, będzie wysłanie przedsądowego wezwania do zapłaty.

 

Jak wygląda ściąganie długu przez prawnika?

Jeżeli zdecydujemy się na bycie reprezentowanym przez kancelarię Ultimatum, prawnik prowadzący sprawę odciąży nas w kwestiach związanych z sądem. W wielu przypadkach wierzyciel nie musi być nawet obecny na sali sądowej, a przedstawiciel kancelarii zajmujący się sprawą wykonuje wszystkie niezbędne akcje za nas. Założenie sprawy sądowej jest konieczne w przypadku, gdy dłużnik nie zastosuje się do wezwania przedsądowego, a podczas rozprawy prawnik będzie dążył do uzyskania nakazu dla komornika. Gdy się to uda, dalsza windykacja długu jest względnie prosta – wystarczy poczekać, aż komornik zrobi swoje.