folia termokurczliwa

Zastosowanie folii termokurczliwych

Rodzajów folii jest bardzo dużo, jednak nie każdy rodzaj posiada takie same właściwości.

Folie przydają się oczywiście w zakładach produkcyjnych, ponieważ dzięki nim skutecznie można pakować różnego rodzaju produkty. Powinny być one prawidłowo zamontowane na owijarkach, dzięki czemu foliami będzie można bezproblemowo owinąć różnego rodzaju palety z gotowym produktem, które następnie zostaną przetransportowane do magazynu i będą oczekiwać na wysyłkę do klienta. Przydatna może okazać się zwłaszcza folia termokurczliwa, która jest bardzo uniwersalna.

Szerokie zastosowanie

Folie termokurczliwe mają bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim mogą mieć one bezpośredni kontakt z żywnością, nie działając na nią szkodliwie. Tego typu folie wykorzystywane są jednak w wielu współczesnych branżach, m.in. w cukiernictwie, w branży kosmetycznej, czy też chemicznej. Folie termokurczliwe pomagają pakować produkty, tak aby można było je bezpiecznie przetransportować do klientów. Są one odporne na negatywne warunki atmosferyczne, posiadają bardzo niską temperaturę zgrzewania. Wykorzystywane są one przez różnorakie maszyny pakujące, dzięki czemu proces pakowania w wielu zakładach produkcyjnych jest zdecydowanie przyspieszony. Istotnym faktem jest też to, że takie folie są niezwykle odporne jeśli chodzi o zrywanie, dlatego też można pakować produkty ze stosunkowo dużą prędkością i nie obawiać się o to, że proces ten zostanie w jakikolwiek sposób zahamowany. Ponadto takie folie termokurczliwe można wykorzystywać w branży drobiarskiej, czy też w piekarniach.

Przezroczystość

Charakterystyczną cechą folii termokurczliwych jest to, że są one przezroczyste. Co za tym idzie można obserwować jak zachowują się palety podczas procesu pakowania, czy nie są one przypadkiem zgniecione, czy towar nie wydostał się na zewnątrz, itd. Folię można w bardzo prosty sposób etykietować, tak aby umieszczać na niej niezbędne informacje dla przewoźników i odbiorców, np. o nazwie produktu, dacie produkcji, czy też składzie. Zazwyczaj za pomocą folii termokurczliwych pakuje się produkty o bardzo małej masie, ponieważ nie posiadają one dużej grubości. Zwykle pakuje się w nie towary o niewielkich rozmiarach, chociaż nie jest to regułą.