NAI Estate Fellows

Zalety korzystania z usług pośrednictwa

Jak często robimy zakupy? – Wiele osób z nas w pierwszym odruchu odpowie, że rzadko… i nie jest to kłamstwo. A może jednak? Niemalże codziennie odwiedzamy sklep spożywczy, piekarnię, regularnie wizytujemy drogerię, aptekę, sklep z produktami dedykowanymi naszym zwierzętom; regularnie kupujemy bieliznę, ubrania, obuwie. Orientujemy się, gdzie ile pieniędzy wydajemy i gdzie ile pieniędzy najrozsądniej zostawić. Zupełnie inaczej jest z zakupami rzadkimi – i tym samym dużymi. Przyjrzyjmy się inwestycji w nieruchomość, która mimochodem musi być duża i z założenia jest też inwestycją na lata.

Czy pośrednictwo jest opłacalne?

Reklamy różnego rodzaju produktów i środków nastrajają nas na to, że wybór we własnym zakresie to najbardziej opłacalne rozwiązanie. Nikt nam nie pomaga, więc nikomu nie dopłacamy za podejmowanie własnych decyzji – czyli oszczędzamy. Czy na pewno tak właśnie jest? – Większość z nas powinna według własnego doświadczenia zdawać sobie, że niestety wcale tak nie jest… i dotyczy to wszystkiego, co możemy nabyć na rynku. O ile przepłacenie za tzw. drobnicę nie obciąży bardzo naszej kieszeni, to już przepłacenie za wynajem lokalu komercyjnego może tę kieszeń dosłownie przerwać. W końcu nie decydujemy się na wynajem biura codziennie, podobnie jak na zaadaptowanie innej przestrzeni użytkowej. Wybór pomocy pośrednika wynajmu nieruchomości to bez wątpienia wybór dobry, bo ma w tym interes, bo jemu zależy na nas, jako na klientach – możemy więc liczyć na solidne wsparcie.

Nieruchomość dźwignią handlu

Porozmawiajmy o działalności gospodarczej w kontekście nieruchomości komercyjnych. Czy rzeczywiście warto korzystać z usług pośrednictwa? Jak mówi nam przedstawiciel NAI Estate Fellows z Warszawy, choć z pozoru zakup, wynajem, czy nawet zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi może wydawać się proste, wymaga to praktycznego znajomości prawa… i praktyki działania samego w sobie. Wzmianka o praktyczności nie jest wcale przypadkowa, bo niestety mnóstwo przepisów nakłada się na siebie, zazębia się i może brzmieć problematycznie, a i operowanie nimi nie jest łatwe. Nie tylko sam czyn wynajmu nieruchomości warto więc powierzyć fachowcom, ale również administrację wynajętej nieruchomości. Fraza „nieruchomości dźwignią handlu” obraca się pozytywnie w obie strony. Właściciel firmy, który koncentruje się na swoim interesie, jest w stanie osiągnąć więcej. Nie rozprasza się. Podobnie jak jemu zależy na zyskach – na zyskach zależy również administratorowi nieruchomości, dlatego ich interesy się zazębiają. Jak wiadomo: wspólny interes równa się lepsza współpraca.