europeanquality.eu

Jak wyróżnić się jakością na tle konkurencji?

Jakość nie ma granic! Dlatego Fundacja Qualitas od weryfikuje rynek pod jej kątem, nagradzając najlepsze firmy certyfikatami.

EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE®ma wzmocnić wizerunek polskich producentów, usługodawców czy innowatorów w Polsce i poza jej granicami. Dlaczego certyfikaty dla firm są tak ważne? Według badań konsument chwali sobie miłą i kompetentną obsługę, komfort, wygodę, ale przede wszystkim najważniejsza jest jakość. Według badań, aż 86% konsumentów zwraca uwagę na jakość.

O EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® ubiegać się mogą wszystkie przedsiębiorstwa, ale także instytuty naukowo- badawcze. W przypadku pozytywnej weryfikacji wnioskodawca otrzymuje certyfikat i Godło. Do przystąpienia nie są wymagane żadne certyfikaty czy dyplomy. Kategorie, w których przyznawany jest certyfikat to: produkt, usługa, innowacja, ekologia, nauka i samorząd.

EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® i Godło są wręczane na corocznej Gali Finałowej, organizowanej w ramach Europejskiego Kongresu Jakości. Aby móc otrzymać certyfikat i Godło na uroczystej gali, należy poddać się czteroetapowej weryfikacji.

  • Etap pierwszy weryfikacji zakłada wybór kategorii, w jakiej kandyduje się do otrzymania certyfikatu.

  • W drugim etapie należy wypełnić kwestionariusz samooceny przedsiębiorstwa. Pytania dotyczą przywództwa (komunikacja z pracownikami, etyka), strategii (zdefiniowanie kluczowych czynników sukcesu oraz mierników ich oceny), partnerstwa, doskonalenia procesów produkcji i usług, satysfakcji pracowników czy wpływu na środowisko naturalne.

  • Certyfikaty dla firm oznaczają rzetelność finansową, co wiąże się z niezaleganiem z opłatami do instytucji Państwowych typu ZUS czy US. Sprawdzane jest to w etapie trzecim.

  • Czwarty etap weryfikacji to audyt przeprowadzany przez ekspertów Fundacji Qualitas.

EUROPEAN QUALITY CERTIFICATE® – jakie możliwości daje Godło?

Klienci, którzy dokonują zakupu usług czy produktów, przede wszystkim nastawieni są na jakość oferty. Certyfikaty dla firm czy Godło są przede wszystkim informacją dla klientów, że firma posiadająca certyfikat spełnia najbardziej restrykcyjne wymagania względem jakości. Posiadająca go firma buduje autorytet i zaufanie wśród klientów, co może zaowocować wzrostem sprzedaży nawet o 40%. Dlaczego sprzedaż wzrasta tak znacząco? Badania jednoznacznie pokazują, że aż 86 % klientów nastawia się na zakup towarów czy usług najwyższe jakości. Zdobycie Godła po raz pierwszy to początek. Zdobycie brązowej, srebrnej, złotej i diamentowej statuetki daje możliwość uzyskania tytułu „Orła Jakości”.

Certyfikaty dla firm oraz Godło stwarzają nowe możliwości w konkurowaniu z innymi przedsiębiorstwami. Wyróżnienie własnej jakości podnosi sprzedaż i buduje zaufanie wśród szerokiej grupy konsumentów.

Zobacz więcej : https://europeanquality.eu/