wyposażenie crossfit

Jakie wyposażenie jest niezbędne do crossfitu?

Crossfit budzi coraz większe zainteresowanie. I to nie tylko poza granicami naszego kraju. Również w naszej ojczyźnie powstaje coraz więcej ośrodków, w których można go uprawiać. Crossfit możemy praktykować zarówno na specjalnej siłowni lub w domu. Wystarczy, że wyposażymy się w odpowiedni sprzęt, a także ogrom zapału!

Niezbędne wyposażenie crossfit

Przejdźmy zatem do meritum, co będzie nam niezbędne do uprawiania crossfitu? Po pierwsze – obciążenie. A to może przyjąć różną formę. Niezależnie do tego, czy dopiero zaczynasz, czy ćwiczysz już dość długo nie obawiaj się sztangi. To ona pozwoli Ci wykonywać szereg ćwiczeń crossfitowych (m.in. przysiady), które poprawią sprawność całego Twojego ciała i zaangażują wszystkie mięśnie. Ćwiczenia ze sztangą są świetnym sposobem na rozwijanie swojej kondycji i siły. Sztanga jest świetna dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Warto jest kupić taką, która umożliwia regulowanie obciążenia (różnej wagi talerze), co pozwoli na bezpieczny i stabilny rozwój.

Innymi akcesoriami bez których trudno sobie wyobrazić trening crossfit są hantelki i kettlebelle. Również najlepiej, aby pojawiły się w naszym wyposażeniu takie o różnym ciężarze. Dzięki nim możemy wykonywać dynamiczne ćwiczenia siłowe – przysiady z wyrzutem, wykroki i inne.

Kolejnym niezbędnym sprzętem w siłowni crossfitowca jest oczywiście drążek. Podciąganie jest obowiązkowym elementem rutyny treningowej. Pomaga wzmocnić całe ciało, ale najbardziej mięśnie pleców. Charakterystyczne dla crossfitu jest oczywiście podciąganie dynamiczne, które jest odrobinę łatwiejsze niż to tradycyjne, dlatego nie warto bać się drążka, bo z praktyką ten wymagający ruch stanie się znacznie prostszy.

W swoim wyposażeniu crossfitowca warto zadbać także o pojawienie się piłki lekarskiej. Ćwiczenia wykonywane z tym gadżetem pozwalają świetnie budować siły i walczyć z przeciążeniami. Piłką lekarską uderzamy z całej siły o ziemię lub ścianę – jej ciężar powoduje, że nie jest to wcale takie łatwe zadanie.