Komputery poleasingowe

Czy warto zdecydować się na komputer poleasingowy?

Komputery poleasingowe stanowią jeden z elementów dynamicznie rozwijającego się sektora poleasingowego.

Pomimo faktu, że ceny solidnych jednostek nie są dzisiaj specjalnie wygórowane, duże firmy i międzynarodowe organizacje chętnie decydują się na leasing komputerów. Po zakończonym okresie eksploatacji (zazwyczaj 2-3 lata) większość firm decyduje się na sprzedaż sprzętu, co tworzy możliwość zakupu dobrej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie dla małych firm i osób prywatnych.

Czym są właściwie komputery poleasingowe?

Komputery poleasingowe to komputery używane, które pochodzą z leasingu. Zostały zakupione jako nowe i użytkowane przez określony czas – zazwyczaj kilka lat. Leasing komputerów obejmuje zazwyczaj modele stacjonarne, ale można w ofercie salonów leasingowych znaleźć również laptopy. Są to zazwyczaj modele wyższej klasy, renomowanych światowych marek. Firmy produkujące sprzęt komputerowy posiadają w swojej ofercie specjalne linie biznesowe, czyli komputery z wyższej półki, które charakteryzują się lepszą wydajnością, obecnością bardziej efektywnych komponentów i mocniejszą konstrukcją. To sprawia, że mogą być użytkowane znacznie dłuższy czas, aniżeli klasyczne modele.

To z kolei tworzy okazje dla osób poszukujących wysokiej klasy sprzętu w rozsądnych cenach. Co prawda będzie to sprzęt używany, ale po dokonaniu odpowiednich oględzin i obniżeniu ryzyka związanego z wpadką zakupową zdecydowanie można skorzystać z niej skorzystać.

Gdzie mogę zakupić komputery poleasingowe?

Najwięcej ofert dostępnych jest oczywiście w Internecie – na portalach aukcyjnych i serwisach poświęconych tematyce poleasingowej. Można również odwiedzić strony renomowanych firm zajmujących się leasingiem min. EFL, czyli Europejskiego Funduszu Leasingowego. Jeśli podjęliśmy decyzje o zakupie komputera poleasingowe to warto regularnie sprawdzać portale i ogłoszenia, w celu znalezienia odpowiedniego, dostosowanego do naszych oczekiwań sprzętu.