nowe mieszkania

Czy warto kupować mieszkania z rynku pierwotnego?

Dzięki dobrej sytuacji gospodarczej i stale rosnącym zarobkom, rynek deweloperski w Polsce dynamicznie się rozwija. Jest to doskonale widoczne w dużych miastach oraz na przedmieściach, gdzie nowe inwestycje są realizowane w błyskawicznym tempie. Czy zakup mieszkania z rynku pierwotnego to dobry pomysł? Sprawdźmy minusy i plusy tej propozycji.

Mieszkanie- nowe, czy z drugiej ręki?

Duży wybór nowoczesnych lokali mieszkalnych sprawia, że wielu młodych ludzi decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że nowe mieszkania często są znacznie droższe, niż nieruchomości z rynku wtórnego. Co więcej, standard wykończenia często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego zanim podejmiemy ostateczną decyzję i kupimy mieszkanie od dewelopera, sprawdźmy jeszcze ogłoszenia nieruchomości z drugiej ręki. Być może uda nam się znaleźć niedrogi, kompletnie wykończony lokal w atrakcyjnej lokalizacji!

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe

Mieszkania z rynku pierwotnego mają niepodważalną zaletę – zazwyczaj znajdują się na nowoczesnych, zadbanych osiedlach oferujących szereg udogodnień takich jak parking podziemny, plac zabaw dla dzieci oraz różnego rodzaju lokale handlowe i usługowe. Wiele mieszkań posiada przestronne balkony, a w niektórych przypadkach nawet prywatne ogródki! Nowe osiedla mieszkaniowe są położone w atrakcyjnych, dogodnych lokalizacjach, najczęściej w sąsiedztwie dużych miast. To idealna propozycja dla młodych ludzi oraz rodzin z dziećmi.

Stan deweloperski czy pod klucz?

Mieszkania deweloperskie zazwyczaj nie są całkowicie wykończone. Standardem są otynkowane ściany, zamontowane drzwi wejściowe, instalacje elektryczne oraz wodno – kanalizacyjne oraz betonowe posadzki. Wielu deweloperów oferuje również wykończenie mieszkania pod klucz, ale w tym przypadku trzeba liczyć się ze sporo większym kosztem. W ten sposób odbieramy sobie także cenną możliwość urządzenia wnętrza w wybranym przez siebie stylu. Stan pod klucz jest za to wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie przywiązują dużej wagi do wystroju i zależy im na tym, aby szybko wprowadzić się do wykończonego mieszkania.