Wady i zalety montowania klimatyzacji w domu

W Polsce lato bywa bardzo upalne. Klimatyzacja wydaje się wręcz wybawieniem. Chłodny nawiew powietrza sprawia, że powietrze staje się świeższe i przyjemniej przebywa się w domu.

Wiele osób oprócz klimatyzacji w samochodzie ma również klimatyzacje umieszczoną w swoim domu. Jakie są wady i zalety klimatyzacji instalowanej w domu?

Komfort

To jedna z największych zalet klimatyzacji montowanej w domu. W upalne dni, kiedy temperatura na dworze wręcz pali ciało, przyjemnie jest posiedzieć w chłodnym domu. Klimatyzację zaleca się szczególnie osobom, które mają problemy z nadciśnieniem tętniczym lub chorują na serce. Warto o tym pamiętać.

Energooszczędność

Nowoczesne klimatyzacje wytwarzane są z myślą o klientach i ich portfelach. Warto przed zakupem klimatyzacji ocenić jej koszty utrzymania. Dawniej klimatyzatory pobierały bardzo dużo energii i nie zawsze było to ekonomiczne. Obecnie klimatyzacja jest bardzo oszczędna i nie pobiera dużo prądu.

Wygoda

Klimatyzatory zazwyczaj instalowane są wraz z pilotem, którym można ją regulować. Dzięki pilotowi można uruchamiać klimatyzator bez wychodzenia z kanapy. To niezwykła wygoda.

Jakie więc są minuty instalowania klimatyzatorów?

Duże koszty utrzymania

Niestety koszty utrzymania są bardzo wysokie. Zmiana filtrów, wylewanie skroplonej cieszy. Uzupełnianie klimatyzacji azotem jest bardzo drogie. Przed zakupem należy zastanowić się, czy stać nas na taki wydatek. Wiele czynności można wykonywać samodzielnie, jednak w przypadku złego posunięcia i ewentualnej awarii będziemy narażeni na dodatkowe koszty.

Brak estetyki

W zależności od tego, na jaki klimatyzator się zdecydujemy, wygląda on specyficznie. Klimatyzatory umieszczone na suficie są co prawda niewidoczne, jednak mają o wiele większe gabaryty, niż klimatyzatory umieszczone na ścianie. Nie można tego w żaden sposób zakryć. Osoby, które są wyjątkowo wrażliwe na estetykę, mogą czuć się tym faktem zdruzgotani. Klimatyzatory stacjonarne, mają dodatkowo ogromną rurę, która umieszcza się na zewnątrz budynku. Jest to wręcz niechlujne. Poprzez otwarte okno napływa znowu gorące powietrze, a więc efekt klimatyzacji jest niewielki. Lepszym rozwiązaniem są więc klimatyzatory stałe. To wygodne i bardziej efektywne.