szlifierki do betonu

Jakie urządzenia są niezbędne na budowie domu?

Budowa domu to proces bardzo czasochłonny i wymagający bardzo wielu różnych urządzeń.

Bardzo trudno wymienić wszystkie, jednak spróbujemy chociaż wspomnieć o tych najbardziej potrzebnych. Bardzo dużo zależy także od zakresu prac jakie będą wykonywane. Na pewno jednak poniższe urządzenia będą potrzebne praktycznie zawsze.

– łopaty – Wiadomo do czego służą, jednak należy zwrócić uwagę, aby sztych był odpowiednio sztywny. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku elementu roboczego
– oskardy – Narzędzia te przeznaczone są do kruszenia skał oraz do różnych prac ziemnych. Element roboczy powinien być wykonany z wytrzymałego materiału (najlepiej stal nierdzewna).
– pilarka tarczowa – Jej zadaniem jest przecinanie zarówno elementów wykonanych z drewna jak i słupków ogrodzeniowych, plastikowych rur i wielu innych materiałów. W zależności od rodzaju tarczy urządzenie to może ciąć w sposób precyzyjny bądź też uniwersalny. Istotnym parametrem jest odpowiednia moc pilarki.
– młotowiertarka – Jest to urządzenie praktycznie niezbędne. Służy zarówno do wykonywania otworów, kucia czy też mieszania kleju jak i zaprawy. Moc i moment obrotowy powinien być dość wysoki, aby sprostać wszystkim pracom.
– młotki – Warto wyposażyć się zarówno w kilka standardowych młotków jak i młotek murarski, który pozwoli skuwać różne elementy ponieważ wyposażony jest w ostry trzonek.
– szlifierki – Niezbędne mogą okazać się szlifierki do betonu, które pozwolą na przecięcie tak twardego materiału. Trzeba także pamiętać, o wyborze odpowiednich tarcz. Jeśli chce się uniknąć problemów można zainwestować w profesjonalne szlifierki planetarne.
– poziomice – Poziom i pion jest bardzo potrzebny i dlatego też niezbędne są te urządzenia. Zamiast standardowych rozwiązań można zastosować urządzenia laserowe.
– kątownik – Za pomocą tego urządzenia można wyznaczyć zarówno kąty 45 stopni jak i kąty proste. Na rynku można znaleźć zarówno podstawowe modele jak i bardziej zaawansowane rozwiązania z odczytem elektronicznym.
– lampy – Nie wszystkie prace można wykonać w ciągu dnia za jasnego i dlatego też warto wyposażyć się w lampę o odpowiedniej mocy 500-1000W.

Innymi niezbędnymi urządzeniami z całą pewnością okażą się odkurzacze przemysłowe, łaty murarskie, piły, taczki, dłuta, nożyce do stali i wiele innych produktów. Nie warto jednak kupować wszystkiego z góry. Lepiej jest dokupywać pomału narzędzia w razie potrzeby.