Rozgrzewka głosu

Twój osobisty, mobilny trener głosu – nowa aplikacja dla pracujących głosem.

Zapomnij o zmęczonym głosie i bólu gardła podczas mówienia. Nowa aplikacja „Rozgrzewka głosu” przygotuje Twoją krtań do pracy i zapobiegnie głosowym kontuzjom.

Głos jest Twoim narzędziem pracy, ale nie dbasz o niego i nie wiesz, jak go przygotować zanim wypowiesz pierwsze słowa w publicznej przestrzeni? W ciągu dnia często rozmawiasz, komunikujesz się z ludźmi? Może przemawiasz, prowadzisz spotkania z klientami, uczniami, słuchaczami? Może doświadczasz chrypki, głos łamie się, zmienia barwę, odczuwasz ogromne zmęczenie głosu i ból gardła, gdy wracasz do domu lub już po dwóch, trzech godzinach pracy?

Czy wiesz, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie krtani do czekającego ją wysiłku? Nawet jeśli nie występujesz na scenie, aby zachować głos w dobrej formie i uniknąć jego niedyspozycji, musisz o niego dbać.

Rozgrzewka głosu to jeden z podstawowych, obowiązkowych elementów Twojego głosowego BHP.

Zbyt często wymawiamy się brakiem czasu i brakiem umiejętności, wiedzy. Wbiegamy do sali, pokoju konferencyjnego, w pośpiechu organizując przestrzeń, porządkując notatki przed rozpoczęciem spotkania, a zapominamy, że jeden z najważniejszych kanałów komunikacji – kanał werbalny – też wymaga odpowiedniego przygotowania. Ponieważ głos jest częścią nas, trzeba o niego zadbać całościowo.

Jak to zrobić? Kiedy znaleźć na to czas? Rozgrzewka głosu to nie wiedza tajemna, zarezerwowana dla artystów, aktorów czy wokalistów. To kilka minut prostych ćwiczeń, które przygotują ciało i krtań do pracy. Więcej, jeśli masz wyjątkowo trudny, wymagający dzień lub jesteś w gorszej formie. Jednak elementy rozgrzewki i ćwiczenia, możesz wpleść w swoje codzienne rytuały już od pierwszych chwil każdego dnia. Rozwój nowoczesnych technologii umożliwia także zabranie ze sobą osobistego trenera głosu we własnym telefonie. Mobilna aplikacja „Rozgrzewka głosu”, stworzona przez logopedę i trenera głosu, autora serwisu www.easyvoice.pl , pomoże Ci przygotować nie tylko struny głosowe, ale także ciało i umysł oraz narządy mowy do pracy. Ćwiczenia (przedstawione w formie graficznej, dźwiękowej i tekstowej) ułatwią Ci werbalizowanie myśli i zapanowanie nad własnym głosem. Zadbają o Twoje dobre samopoczucie i brzmienie. Dodadzą pewności siebie, odprężą.

Z aplikacją możesz ćwiczyć wszędzie tam, gdzie czujesz się swobodnie. Nawet jeśli masz tylko 5 minut, nawet w samochodzie, możesz wykonać ćwiczenia, które w łagodny sposób przygotują Twoją krtań do pracy. Jeśli masz więcej czasu i chęci na ćwiczenia, masz do dyspozycji także dłuższe wersje głosowej rozgrzewki. Oczekuj tego, że dzięki systematycznej pracy Twój głos odwdzięczy Ci się lepszym brzmieniem.

Aplikacja „Rozgrzewka głosu” jest darmowa, dostępna dla każdego posiadacza smartfona z systemem Android: https://rozgrzewkaglosu.easyvoice.pl/