Taniec – twój sposób na lepszy humor

Nie od dziś wiadomo, że ruch ma duży wpływ na dobry humor. Aktywność fizyczna jest ważnym elementem terapii stanów depresyjnych. Rzut endorfin po treningu jest jednym z najbardziej przyjemnych stanów, jakie można uzyskać w przeciągu dnia. Właśnie dlatego warto pomyśleć o dobraniu sobie jak najkorzystniejszej formy ruchu. Szczególnie polecaną jest taniec. Aktywność ta łączy przyjemność czerpaną z treningów oraz z muzyki.

Jak nauczyć się tańczyć?

Nauka tańca nie może być bardzo prosta. Owszem, część z nas posiada wrodzone wyczucie rytmu. Nauka kroków nie jest jednak łatwa. Żeby umieć dobrze tańczyć, trzeba wybrać się na odpowiedni kurs. Nie ma się jednak czego bać. Nauka tego typu ma wiele zalet:

  1. Po pierwsze przynosi wiele radości. Nawet mistrzowie świata zaczynali od błędów. Jeżeli będziesz uczyć się ze swoją drugą połową, z pewnością nie raz uśmiejecie się ze swoich początkowych „wtop”.
  2. Po drugie pozwala na uzyskanie nowych umiejętności. Nie od dziś wiadomo, że bardziej lubimy te aktywności, które umiemy robić. Jeżeli nie przepadasz za tańcem na weselach, po przyswojeniu kilku kroków i nabraniu pewności siebie, na pewno z przyjemnością spojrzysz na zaproszenie ślubne.
  3. Po trzecie taniec pozwoli ci na poprawę swojej kondycji. Im szybszy układ tym więcej kalorii spalisz. Ponadto poprawisz swoją koordynację ruchową i wydolność organizmu.
  4. Po czwarte taniec umożliwia odkrycie swojej seksualności. Bardzo często wstydzimy się swojego ciała, nie chcemy, by nas oglądano. Taniec pomaga w zwalczeniu tego typu trudności. Otwiera na ruch, pomaga w wyeliminowaniu kompleksów.

Gdzie nauczyć się tańczyć?

Jeżeli chcesz do nauki tańca podejść profesjonalnie, masz dwa wyjścia. Możesz zapisać się na kurs tańca. W Gdańsku Dance Avenue pozwoli ci na uzyskanie szybkich efektów w rozsądnej cenie. Akademia posiada szeroką ofertę. Instruktorzy prowadzą szereg zajęć – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Szkoła tańca powinna cechować się dostępem do profesjonalnych sal. Najlepsze są te z lustrem. Dzięki odbiciom można na bieżąco kontrolować wszystkie swoje postępy.

Drugą opcją jest nauka tańca online. Dance Avenue z Gdańska prowadzi specjalną Multimedialną Szkołę Tańca, która jest dostępna w salonach Empik na terenie całego kraju. Na czym polega kurs zdalny? Opiera się przede wszystkim na tutorialach i dużej liczbie powtórzeń. Kursy online cechują się wspaniałą muzyką i przystępnymi tłumaczeniami. Są odpowiednie dla tych, którzy nie mają czasu na regularne wizyty w szkole, a chcą poznać podstawowe kroki i czerpać przyjemność z tańca.