Systemy kominowe

Systemy kominowe w budownictwie mieszkaniowym

Technologia ogrzewania to jeden z ważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo, komfort i koszty eksploatacji budynku. Zastosowanie nowoczesnych systemów kominowych, do maksimum upraszcza dobór i budowę układu odprowadzania spalin. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę, aby wybrać dobry komin.

Technologia spalania a systemy kominowe

Wybór właściwego komina jest uzależniony od kilku czynników. Do najważniejszych należą technologia spalania oraz rodzaj paliwa. Przy wyborze technologii ogrzewania, inwestorzy kierują się rachunkiem ekonomicznym, ale istotny wpływ mają także specyficzne warunki, właściwe dla danej nieruchomości. Po wyborze optymalnego sposobu ogrzewania można przystąpić do przygotowania instalacji odprowadzania spalin. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie są systemy kominowe dostępne na stronie systemykominowe.pl. Firma oferuje bezpieczne, ekonomiczne i praktyczne komponenty do budowy trwałych i wydajnych kominów, przeznaczone do zastosowania w budynkach modernizowanych oraz w nowych inwestycjach. Ze względu na zastosowanie, dostępne systemy kominowe dzieli się na uniwersalne i standardowe.

Uniwersalne systemy kominowe

Uniwersalne systemy kominowe, we właściwej konfiguracji, sprawdzą się jako przewód odprowadzania spalin w instalacjach CO opalanych paliwami stałymi lub płynnymi. Kominy uniwersalne to również odpowiedni wybór przy instalacji kominkowej z płaszczem wodnym. Ten typ przewodów spalinowych dedykowany jest do instalacji wyposażonych w piece z otwartą, jak i zamkniętą komorą spalania. Dzięki zastosowaniu specjalnego odskraplacza kominy uniwersalne tolerują spalanie wilgotnego paliwa stałego.

Standardowe systemy kominowe

Standardowe systemy przeznaczone są głównie do instalacji grzewczych i kominków na paliwo stałe, jak drewno, węgiel, miał czy brykiet. Kominy standardowe nie mają wbudowanego odskraplacza, co determinuje konieczność zastosowania suchego paliwa. Z tego powodu nie nadają się też do zastosowania z kominkami wyposażonymi w płaszcz wodny i do zabudowy na zewnątrz istniejących budynków.

Paliwo a rodzaj przewodu odprowadzania spalin

Systemykominowe.pl to miejsce, w którym dostępne są wszystkie komponenty do budowy optymalnych i bezpiecznych kominów. Firma oferuje wybór pomiędzy przewodami odprowadzania spalin wykonanymi z klasycznej ceramiki oraz wysokogatunkowej stali nierdzewnej. W przypadku zastosowania pieców kondensacyjnych opalanych olejem lub gazem, można zdecydować się na wybór przewodu kominowego z rury kwasoodpornej, ale dostępne są także właściwe średnice przewodów ceramicznych.

Wybór właściwego rozwiązania, najlepiej konsultować po doborze docelowej technologii spalania i pieca. Wskazówki i podpowiedzi, na temat jak wybrać właściwy system kominowy, dostępne są na stronie https://www.systemykominowe.pl/