Silosy cementowe

Silosy betonowe

Przechowywanie i transport betonu może nastręczać jego producentom licznych trudności, a czasem nawet spędzać sen z powiek. Wynika to z faktu, że cement jest materiałem, który traci swoje bezcenne właściwości, gdy jest źle przechowywany lub transportowany. W związku z tym dobrym sposobem na rozwiązanie problemów z tym związanych jest zdecydowanie się na inwestycję jaką jest silos cementowy. Ten ogromny pojemnik na cement może ułatwić bardzo wiele przedsięwzięć w zakresie budowlanym.

Do czego wykorzystuje się silosy cementowe?
Silosy cementowe znajdują zastosowanie w zakładach, które produkują beton towarowy, kostkę brukową, a także w węzłach betoniarskich, które muszą być tworzone podczas ogromnych inwestycji na skalę krajową. Dzięki temu transport betonu znacznie skraca się, gdyż jest on transportowany prosto z węzła, a nie docelowej lokalizacji firmy produkującej beton, która może być położona bardzo daleko od danej inwestycji. Jak wiadomo transport gotowego betonu nie może trwać zbyt długo, gdyż w przeciwny razie jego właściwości mogą się zmienić.

Korzyści płynące ze stosowania silosów
Zaopatrzenie się w silos służący do przechowywania cementu może w znacznym stopniu ułatwić kontrolę stanu surowca. Coraz częściej silosy wyposażone są w czujniki stanu oraz systemy zapobiegające przepełnieniu. Dzięki temu łatwiej jest zidentyfikować moment, kiedy trzeba zamówić dostawę. Dodatkowo silosy wykonane z materiałów antykorozyjnych, wyposażone w systemy napowietrzania gwarantują, że cement będzie przechowywany we właściwych warunkach i zachowa swoją jakość.

Nowoczesne silosy
Obecnie na rynku pojawiają się nowoczesne rozwiązania w zakresie silosów cementowych. Są nawet firmy oferujące tzw. silosy panelowe skręcane. Inne zaś są sprzężone od razu systemami produkcji i transportu betonu. Dzięki temu cały proces odbywa się płynnie. Należy jednak pamiętać, że wszystkie parametry silosów oraz rozwiązania technologiczne są odpowiedzią na potrzeby klienta. To właśnie on jest ogniwem, które dyktuje warunki, jakie powinien spełnić silos.