Sandały robocze

Sandały robocze — właściwości i zastosowanie, które warto poznać

Sandały to jeden z typów obuwia roboczego. Nie są to jednak tradycyjne wersje letnie, których używamy w czasie upałów. Charakteryzują się nieco innymi właściwościami i służą do innych celów niż rekreacyjne. Można je nabyć w wariancie z podnoskiem lub bez niego. Te pierwsze pełnią funkcję ochronną i zabezpieczającą stopy. Drugie zaś sprawdzą się przy mniej ryzykownych czynnościach. Dlaczego warto zaopatrzyć się w tego rodzaju obuwie? Sprawdź, co trzeba wiedzieć przed zakupem!

Sandały robocze — kiedy są najbardziej przydatne?

Gdy nadchodzą cieplejsze dni, należy wybierać obuwie, które zapewni szczególnie dobrą wentylację. Zbyt ciepłe i zabudowane buty nie tylko powodują dyskomfort, ale dodatkowo mogą obcierać stopy. W zależności od rodzaju stanowiska można wybrać sandały robocze, które pozwolą na efektywną pracę. No właśnie, w jakich sytuacjach tego typu obuwie okaże się najbardziej przydatne?

Ciężko jest jednoznacznie określić grupę docelową. Jednak najczęściej sandały robocze są wykorzystywane np. w branży logistycznej. Sprawdzają się przy pracach magazynowych i transportowych. Korzystają z nich pracownicy branży budowlanej i remontowej. Nieocenione okazują się również w przemyśle samochodowym. Mechanicy często korzystają z sandałów podczas naprawy pojazdów czy ich lakierowania. To robocze obuwie jest wykorzystywane także w przemyśle rolniczym czy ogrodniczym. Często są użytkowane przez rzemieślników, np. przy produkcji ceramiki czy drewna. Niektóre modele można zauważyć również wśród personelu medycznego lub pracowników gastronomii.

Właściwości, jakie mają sandały robocze

Duża rozpiętość branż, które wykorzystują sandały robocze, dowodzi, że mają one wiele zalet. Istotnie tak jest! Chętnie sięgają po nie nie tylko pracownicy działający w różnych sektorach, ale także domowi majsterkowicze. Jakie cechy świadczą o ich dużej popularności?

Przede wszystkim — wygoda. Sandały robocze są po prostu komfortowe w użytkowaniu. Nie trzeba ich wiązać, tylko delikatnie wsunąć stopę i zapiąć but na rzep. Równie szybko się zdejmują, co jest nieocenione podczas pracy, zwłaszcza tej w trudnych warunkach. Kolejną zaletą jest ich niska waga. Lekki but to duży walor, gdy zmiana wynosi 12 godzin. Sandały są tak zaprojektowane, by zapewniały jak największą przewiewność. Kluczowa jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, by stopa mogła swobodnie oddychać. Wiele modeli ma też właściwości elektrostatyczne, które zmniejszają elektryzowanie się materiałów. Można też znaleźć warianty z podeszwą odporną na kwasy. Tego typu obuwie sprawdzi się np. na zaolejonych powierzchniach lub takich, gdzie znajdą się pozostałości po środkach chemicznych. Takie rozwiązania oferuje między innymi sklep BHP Natare.

Wersje z podnoskiem, czy bez? Zastosowanie sandałów roboczych

Wybierając sandały robocze, należy się zastanowić, który model sprawdzi się na naszym stanowisku. Wersje z podnoskiem okażą się nieocenione podczas pracy, gdzie istnieje ryzyko urazu stopy. Zabezpieczający metalowy podnosek chroni palce np. przed zmiażdżeniem. Tego typu buty idealnie nadadzą się podczas pracy na produkcji. Warianty bez podnoska to z kolei obuwie, z którego mogą korzystać właściwie wszyscy — od pracowników medycznych aż po restauratorów czy pracowników ekipy remontowej. Są dedykowane do mniej ryzykownych zajęć. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na rodzaj podeszwy i boczne otwory, które wentylują stopę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *