Rozliczenie podatku w Norwegii 2020

Powoli zbliża się czas, w którym każda z osób pracujących musi rozliczyć się ze swoich dochodów, które zarobiła w ubiegłym roku. W związku z tym, iż wielu Polaków pracuje obecnie w Norwegii, podpowiadamy poniżej jak rozliczyć zwrot podateku Norwegia oraz co powinno się o nim wiedzieć. Zapraszam do poniższego artykułu. Naprawdę warto.

Karta podatkowa w Norwegii

Każda osoba pracująca w tym kraju mus posiadać specjalną kartę podatkową, która dokładnie pokazuje ile podatku powinien potrącić od nas pracodawca. By ją otrzymać należy stawić się w odpowiednim urzędzie, gdzie w po wypełnieniu stosownego formularza, osoba uprawniona otrzyma taką kartę. W urzędzie należy okazać ważny paszport lub dowód osobisty.

Gdzie rozliczyć podatek roczny firmy w Norwegii?

Ci, co dopiero zaczęli swoją pracę w Norwegii lub chcą założyć w niej firmy – powinny być na bieżąco z przepisami oraz wymogami tamtejszego prawa. Niestety nie każdy jest w stanie od początku posiadać taką wiedzę oraz nać wszystkie procedury obowiązujące w tym kraju. Dlatego też z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które np. specjalizują się w rozliczeniach podatkowych w danym kraju. I tak samo jest w Norwegii. Profesjonalna i doświadczona firma krok po kroku pomaga złożyć zeznanie podatkowe. Na specjalnie stworzonym do tego formularzu (https://norwegiaconsulting.pl/zeznanie-podatkowe-firma.php), należy wypełnić wszystkie pola oraz odpowiedzieć na wskazanie pytania (tak/nie). Rozliczenie podatku w Norwegii 2020 polega na złożeniu zeznania podatkowego, w którym to należy uzupełnić swoje dane (jak imię, nazwisko, adres w Norwegii, adres w Polsce, numer telefonu czy stan cywilny). Kolejno należy opisać przebieg kariery zawodowej, odpowiadając na pytania takie jak np.: czy w 2019 r pracowano w Norwegii na umowę o pracę, należy podać liczbę dni pobyty w Norwegii, czy jest się rodzicem wychowującym samotnie dzieci, czy posiada się kredyt poza Norwegią. Kolejno pojawiają się pytania o firmę typu: nazwa firmy, numer organizacyjny firmy, czy firma zgłoszona jest do rejestru VAT, czy zatrudnia się pracowników lub czy np. posiada się kasę fiskalną? Ponadto, należy dołączyć wszystkie dokumenty.

Jak wynika z powyższego, jest to doskonała pomoc, która znacznie ułatwia złożenie zeznania podatkowego w obowiązującym terminie. Osoby, które kompletnie nie mają pojęcia jak złożyć takie zeznanie roczne i gdzie powinno ono trafić, muszą sięgnąć rady fachowców, gdyż problemy wynikające z nieprawidłowego zeznania są dość poważne i czasochłonne.