drzwi z PVC

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Wybór drzwi wejściowych to bardzo ważna kwestia. Dzięki nim, można się czuć bezpiecznie, drzwi także chronią przed zimnem płynącym z zewnątrz. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Drzwi zewnętrzne, mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów.

Materiały, z których można wykonać drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe mogą być wykonane np. z drewna. Jest to dość popularny materiał. Trzeba jednak pamiętać, aby drewno miało dobre właściwości techniczne, było także bardzo wytrzymałe i charakteryzowało się odpowiednią izolacją termiczną.

Często spotykane są także drzwi z PVC, czyli z materiału sztucznego. Jest on odpowiednio zabezpieczony specjalną folią z akrylową powłoką.

Ciekawym rozwiązaniem są drzwi z włókna szklanego. Wypełnione są one specjalną pianką poliuretanową. Ich powierzchnie zabezpiecza się farbami akrylowymi.

Warte uwagi są także drzwi stalowe. Mają one postać tamy wypełnionej specjalnym materiałem, termoizolacyjnym. Z dwóch stron są one osłonięte blachą, która dodatkowo może być zabezpieczona warstwą foli PVC.

Dodatkowym rodzajem drzwi zewnętrznych są drzwi antywłamaniowe. W dzisiejszych czasach są one wybierane wyjątkowo często. Każdy chce się w swoim domu czuć jak najbardziej bezpiecznie. Tego typu drzwi posiadają specjalne zabezpieczenia przeciw wyważaniu, przeciw pożarom itd. W sklepach można znaleźć drzwi antywłamaniowe, które mają poszczególne klasy bezpieczeństwa. Warto się tym sugerować przy wyborze.

Wymiary drzwi zewnętrznych

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, drzwi zewnętrzne powinny mieć odpowiednie wymiary, żeby można było przez nie swobodnie przejść z dzieckiem na ręku czy dużymi zakupami. Wysokości drzwi, nie powinna być mniejsza nić 200 centymetrów, natomiast ich szerokość to minimum 90 centymetrów.

Wybierając drzwi zewnętrzne trzeba także wziąć pod uwagę aspekty wizualne. Powinny one pasować do kolorystyki okien, a także do dachu. Ponadto warto pamiętać o tym, żeby drzwi wejściowe kontrastowały z elewacją budynku. Inne drzwi, będą pasowały do nowoczesnego stylu, a inne do bardziej rustykalnego. Dobrze jest postawić na ciekawe kołatki, ozdobne klamki czy ciekawe witraże, które z pewnością przykują wzrok.