Rekrutacje stałe w firmach

Wiele firm zapomina o tym, że o sukcesie ich działalności nie decydują sztywne profile kandydatów, lecz człowiek. Odpowiednie działy w tym HR pamiętają i pilnują faktu, że dobra rekrutacja przekłada się na sukces w biznesie i finanse firmy.

Nowe trendy, technologie i pokolenie mają ogromny wpływ na cały proces obecnych rekrutacji. Zauważyć można znaczne różnice w oczekiwaniach co do lokalizacji i standardu zatrudnienia. Młodzi specjaliści bardzo dynamicznie wchodzą na rynki pracy, a oddziały prowadzące rekrutacje muszą pracować jeszcze ciężej niż wcześniej. Dlatego firmy opracowują i dostosowują nowe metody rekrutacji pracowników na wybrane stanowiska.

Idealne Rozwiązanie

Przy obecnym tempie rozwoju technologii działy HR nadal opracowują skuteczną formę rekrutacji i selekcji nowych kandydatów do firm. Wiele badań pokazało, że sumaryczny koszt rekrutacji, selekcji i wyszkolenia nowego pracownika może oscylować nawet w kwocie 50 tys. dolarów, koszt ten uwzględnia również czas i nakłady poniesione przez dział HR. Wraz z tworzeniem kolejnych projektów w firmie zdarza się, że rekruter powraca do poprzednich osób, które aplikowały. Wtenczas proces rekrutacji ożywa na nowo a kandydat ponownie walczy o wymarzony etat. Dlatego podkreślamy, że ważnym elementem jest utrzymywanie pozytywnych stosunków z osobami które aplikowały do firmy.

Coraz częściej osoby prowadzące rekrutacje starają się zobaczyć w potencjalnym pracowniku, to czego oczekuje pracodawca i dążą do maksymalnego wykorzystania jego atutów. W przypadku, gdy kandydat nie ma predyspozycji do stanowiska, wskazaną praktyką jest odpowiednie dopasowanie jego cech i umiejętności do innej najlepszej możliwej posady w zespole.

Złoty środek dla firm

Firmy, które chcą być cały czas o jeden krok do przodu od konkurencji powinny powierzać proces rekrutacji stałych doświadczonej Agencji Zatrudnienia. Aktualnie na zagranicznym, jak i naszym rynku toczy się batalia o najlepszych kandydatów. W tym przypadku najlepszą formą rekrutacji jest długotrwała relacja z kandydatem w celu poznania jego cech, zainteresowań oraz umiejętności. Firmy powinny zacząć od określenia potrzeb danego stanowiska i wybrać najlepszego partnera, który przeprowadzi rzetelnie ten długotrwały proces rekrutacji i selekcji kandydatów w oparciu o nowoczesne metody w tym headhunting.