skupy złomu

Co przyjmują i jak działają skupy złomu?

To, co określamy mianem złomu, stanowi w istocie wszystkie metalowych przedmiotów, które mogą być poddane recyklingowi, na przykład poprzez przekształcenie.

Należy do niego wszystkie odpady metalowe, np. z procesów produkcyjnych, których nie można naprawić, stare nadwozia, elementy konstrukcyjne wyburzonych budynków, a nawet komunalne odpady metalowe, takie jak puszki i inne pojemniki metalowe. Rozróżnia się różne rodzaje złomu w zależności od rodzaju metalu.

Odpady tego typu dzielimy na ciężkie i lekkie. Ten z ciężkiej stali obejmuje między innymi ciężkie rury, pręty zbrojeniowe lub profile wykorzystywane do budowy elementów architektonicznych. Lekkie elementy złomu stalowego nie przekraczają grubości 4 mm, są to więc głównie arkusze blachy. Należy przy tym zauważyć, że legalne zakupy złomu nie akceptują monet miedzianych, gdyż sprzedaż pieniądza w obiegu jest w Polsce nielegalna. Ponowne użycie metalowych przedmiotów nienadających się do użytku odgrywa ważną rolę w ochronie środowiska. Dlatego złom jest cennym towarem, który można wykorzystać znacznie lepiej w punkcie sprzedaży niż na składowisku odpadów. Skupowanie złomu jest jedną z określonych firm, która kupuje, przetwarza i sprzedaje odpady w celu zmniejszenia wydobycia metali lub produkcji ich stopów. Działa to więc w pełni ekologicznie. Warto wiedzieć, że skup złomu proponuje także wycenę metali nieżelaznych, szlachetnych i rzadkich, które mogą być importowane w czystej postaci, jako odpady lub jako części składowe urządzeń gospodarstwa domowego, sprzętu audiowizualnego i komputerów.

Wiele firm tego typu oferuje również odbiór złomu od klienta. Posiadają oni samochody osobowe, autobusy, ciężarówki lub przyczepy, które pozwalają im przewozić dowolną ilość metali i sprzętu. W ten sposób odzyskuje się jak najwięcej metali i można je poddać recyklingowi. Trzeba też podkreślić metale kolorowe jednak być ponownie użyte. Są one często kupowane przez wielu producentów metali, jubilerów, zakładów produkcyjnych w wielu gałęziach przemysłu. Każdy skup złomu posiada specjalne zezwolenia i zaświadczenia do wykonywania swojej pracy. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne zarówno dla właściciela złomu, jak i dla środowiska.