Poker podstawą kasyna

Czy istnieje kasyno bez możliwości zagrania w pokera? Ta legendarna gra karciana doczekała się wielu różnych wersji, ale zasady są niezmienne – zawsze chodzi o  zdobycie jak najsilniejszej kombinacji kart.

. Kwestia charyzmy to już cecha najbardziej wyrafinowanych graczy. Żaden z profesjonalistów nie może dać po sobie poznać, że ma słabe lub silne karty. Jest to jeden z kluczowych elementów pokera. Entuzjastyczny wybuch radości po otrzymanej karcie na wymianę nie będzie zbyt korzystny dla tego gracza przy przebijaniu stawek. To samo tyczy się wszelkich uśmieszków oraz innej mimiki. Pojęcie „pokerowej twarzy” nie zostało wymyślone bez znaczenia. Właśnie o to chodzi, by po twarzy nie dać sobie niczego poznać.

Można śmiało powiedzieć, że zachowania, gestykulacje graczy są ważniejsze niż same karty. Oczywiście mowa tu o przypadkach, w których wchodzi możliwość wygrania kilku-kilkunastu tysięcy. Poker różni się tym właśnie od innych gier karcianych, że gra się również ciałem, a nie tylko umysłem i kartami. Czasem może zdradzić nas najmniejszy szczegół, który jest w stanie dostrzec inny gracz. Nieświadomie nawet możemy dawać oznaki, że karta nam poszła (bądź nie) a inni są w stanie to wykorzystać podczas licytacji.

Inaczej sprawa ma się w grach typu video poker. Działają one na zasadzie połączenia kilku graczy w jedno miejsce, wszystko online. Gracze uruchamiają kamery internetowe i każdy jest widoczny dla innych. Wszystko dzieje się w świecie wirtualnym. Nie jest to tak wierne odwzorowanie klasycznego pokera, ale pewien klimat dzięki właśnie kamerom zostaje zachowany. Wygoda tutaj gra kluczową rolę. Możemy zagrać z graczami z innego kontynentu, bez wychodzenia z domu, bez najmniejszego zagrożenia. Wystarczy wpłata własna, połączenie video i można grać niemal cały dzień (gdzie stacjonarne kasyna są otwarte w określonych godzinach). Najlepsze kasyna internetowe posiadają możliwość wyboru waluty, w której chce się grać. Nie każde ma coś takiego, z racji pewnych standardów przyjętych przez internetowe systemy płatności.