Plecaki młodzieżowe

Plecaki młodzieżowe – jak wybrać ten najlepszy?

Nowy rok szkolny tuż tuż, najwyższy czas więc zacząć kompletować wyprawkę ucznia. Półki sklepowe uginają się od zeszytów, długopisów i notesów. Jednakże z racji tego, że gdzieś trzeba te wszystkie przybory pomieścić, wielu rodziców głowi się i zadaje sobie pytanie: jakie plecaki szkolne sprawić swoim pociechom? Czynnikiem warunkującym wybór odpowiedniego produktu jest wiek. Nastolatek idący do liceum z pewnością będzie wolał plecak inny, niż mały drugoklasista. Jako, że jest to dla Twojego dziecka przedmiot codziennego użytku, warto zastanowić się nad najważniejszymi kwestiami wyboru odpowiedniego tornistra.

Najmodniejsze fasony

Rynek oferuje szeroki asortyment rozmaitych rodzajów plecaków. Młodzież zazwyczaj preferuje proste sportowe fasony, które można zarzucić na ramię. Teczka może być wyposażona w jedną lub wiele komór. Nastoletnie dziewczęta bardzo chętnie wybierają także klasyczne fasony w stylu retro, wykonane ze skóry. Coraz większym uznaniem wśród nastolatków cieszą się plecaki typu worek. Są bardzo lekkie, a zamiast szelek posiadają sznurki. Bardzo przydatna jest także obecność ukrytych wewnątrz tornistra kieszeni.
Najmodniejsze plecaki młodzieżowe produkowane są w większości w stonowanych odcieniach, często z naszywkami marki lub w delikatne wzory. Kluczem jest dobranie fasonu i koloru produktu zgodnie z upodobaniami dziecka, tak aby odpowiadał on gustowi przyszłego właściciela. Z tego względu najlepiej wybrać się na zakupy razem z nastolatkiem, dzięki czemu będzie mógł sam zadecydować w sprawie rodzaju i wyglądu plecaka.

Ocena jakości wykonania

Dobrej jakości plecak z pewnością nie należy do najmniejszych wydatków, szczególnie jeśli pochodzi z markowego sklepu, ale porządnie wykonany będzie służył przez lata. Przy wyborze nowego tornistra bardzo ważne jest to, w jaki sposób i z czego jest on zrobiony. Zwróć więc uwagę nie tylko na materiał, lecz także na jakość wykonania, a więc wystrzegaj się plecaków z postrzępionymi krawędziami, popsutymi suwakami czy nierównymi szwami. Dlatego też nie warto inwestować w tani, ale kiepskiej jakości tornister, który po kilku miesiącach nie będzie się nadawał do użytku.

Dopasowanie do sylwetki

Niezwykle istotne jest dopasowanie szerokości i rozmiaru plecaka do budowy ciała właściciela. Źle dobrany może mieć bardzo negatywny wpływ na stan ramion, pleców i postawy w ogóle. Jeśli nastolatek jest szczupłą, drobną osobą, plecak nie może przecież być zbyt masywny ani ciężki. Przede wszystkim, powinien zapewniać komfort i wygodę podczas noszenia. Nie wolno dopuścić do tego, aby dziecko garbiło się lub przechylało zbytnio do tylu pod wpływem ciężaru teczki. Równie ważne są mocne, porządnie wykonane szelki z możliwością regulacji. Dzięki temu możliwe jest równomierne rozłożenie ciężaru plecaka, a także odpowiednie ułożenie. Doskonale sprawdzą się szelki wykonane z miękkiego materiału, które nie obetrą ani nie posiniaczą ramion pod wpływem ciężaru książek. Wybierając rozmiar, weźmy pod uwagę również sposób, w jaki młody właściciel dostaje się do szkoły. Mniejszy rozmiar plecaka może się okazać zbawienny podczas jazdy rowerem czy zatłoczonym autobusem. Świetne modele znajdziecie pod adresem: https://plecakowo.com/pl/172-mlodziezowe.