oznaczenia toalet

Oznaczenia toalet

Firmy i osoby odpowiedzialne za urządzanie toalety publicznej powinny pamiętać nade wszystko o właściwym i prawidłowym ich oznaczeniu. Główne oznaczenia toalet publicznych, to duże drukowane litery „WC”. Takie oznaczenie jednoznacznie nakierowuje ludzi, że w tym pomieszczeniu znajdują się toalety. Ale to niejedyne niezbędne oznaczenie w toalecie. Osobne oznaczenia toalet dla kobiet, mężczyzn i osób dla niepełnosprawnych, to jeszcze bardziej istotniejsze oznakowanie.

Tradycyjne rozwiązania i symbole w oczywisty i prosty sposób informują, która toaleta przeznaczona jest dla kobiet, a która dla mężczyzn. Kółko na drzwiach toalety damskiej oraz trójkąt na drzwiach toalety męskiej, to najpopularniejsze oznaczenia toalet i są bardzo dobrze wszystkim znane. Na dzisiejszym rynku są dostępne firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą tego typu oznaczeń i mają różnorodne rozwiązania i propozycje.

Właściwe symbole toalet w obiektach publicznych jest bardzo ważną sprawą. Znaki muszą być czytelne i jednoznaczne. Różnego rodzaju symbole toalet można kupić przez internet. Producenci oznaczeń proponują proste, jak i bardziej zaawansowane graficznie oznaczenia toalet. Piktogramy czy bardziej zaawansowane formy graficzne wykonane z folii samoprzylepnej, są idealnym rozwiązaniem do oznaczeń tego typu miejsc.

Każdy może je bez problemu sam nakleić na drzwi toalety, a do tego oznaczenia są bardzo trwałe. Dostępne oznaczenia toalet z folii samoprzylepnej w różnych kształtach i kolorystyce zwykle są dostępne w dużych rozmiarach, aby były cdobrze widoczne z bliska i większych odległości. Firmy dbające o wysoki standard wnętrz, mogą poszukać oznaczeń toalet ze stali nierdzewnej lub metalizowane. W sklepach internetowych znajdziemy modele o najróżniejszych kształtach i wielkości.

Od lat obserwuje się dezorientacje obcokrajowców, którzy zastanawiają się co oznacza w polskich toaletach kółko i trójkąt? W Polsce i większej części Europy używa się wyżej wymienionych symboli. Przy czym warto zaznaczyć, że symbol trójkąta jest skierowany w dół. Dlaczego właśnie oznaczenia toalet tak wyglądają i skąd wzięły się one w toaletach? Tego raczej nikt nie wie, wiadome jednak jest, to że kolejki do toalet tworzą się zazwyczaj przed damskimi szaletami. Bowiem okazuje się, że w niektórych krajach pozbyto się krępującej dla płci damskiej sytuacji i buduje się w związku z tym, o wiele więcej kabin toaletowych dla kobiet.

Japończycy przykładają ogromną wagę do estetyki, czystości i funkcjonalności. Pobyt w toalecie osiągnął tam wręcz status sanktuarium, i niemal jest tak samo kultywowany, jak ceremonia parzenia herbaty. Jednym słowem coś, co uznaje wię za czynność czysto fizjologiczną, w Japonii traktowane jest z najwyższą godnością, poszanowaniem, a wręcz świętością.