Jak mieć piękny uśmiech?

W profesjonalnym gabinecie możemy znaleźć szeroki wachlarz usług stomatologicznych Zwykle świadczy wszystkie usługi stomatologiczne bez kierowania do innych specjalistów.

Dentysta o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu świadczy usługi na najwyższym poziomie. Ta elastyczność oszczędza czas i pieniądze. Zapewnia również całkowitą opiekę stomatologiczną w ramach jednego gabinetu. Kładziony jest nacisk na kompleksową opiekę profilaktyczną nad pacjentami. Taka opieka zaczyna się od regularnych wizyt higienicznych, kontrolnych i domowej pielęgnacji jamy ustnej.

W dobrym gabinecie znajdziemy najwyższej jakości usługi. Specjaliści wyleczą zęby szybko i w miarę bezboleśnie. Stomatolog może też pomóc w rozwiązaniu problemów natury estetycznej. Głównym celem profesjonalnych dentystów jest osiągnięcie i utrzymanie optymalnego zdrowia jamy ustnej dzięki postępowi w technice, nowoczesnym technologiom i regularnym badaniom stomatologicznym.

Prawidłowe szczotkowanie

Należy używać szczoteczki z miękkim włosiem. Powinniśmy na nią nakładać niewielką ilość pasty z fluorem. Kiedy myjemy zęby, przesuwajmy szczoteczkę małymi, kolistymi ruchami, aby dotrzeć do resztek jedzenia, które mogą się znajdować pod linią dziąseł. Trzymajmy szczoteczkę pod kątem i szczotkujmy powoli i ostrożnie, docierając do wszystkich obszarów między zębami i powierzchni każdego zęba. Zajmie nam to kilka minut, ale wymyjemy dokładnie wszystkie zęby. Najpierw należy szczotkować dolne zęby, górne zęby, na zewnątrz i wewnątrz i powierzchnie żujące zębów przednich i tylnych. Dobry gabinet stomatologiczny ma instrukcję dokładnego mycia zębów. Przed płukaniem należy umyć język. Po zakończeniu mycia zębów należy dokładnie opłukać usta wodą. Ważne jest ostrożne i codzienne czyszczenie zębów. W ten sposób zapewnimy optymalną higienę jamy ustnej.

Nitkowanie

W przypadku obszarów między zębami, do których szczoteczka nie może dotrzeć, nić dentystyczna jest stosowana do usuwania cząstek jedzenia i płytki nazębnej. Jest to cienka nić woskowanego nylonu, która służy do sięgania poniżej linii dziąseł i czyszczenia między zębami. Bardzo ważne jest, aby nitkowa każdego dnia. Warto nitkować nocą, aby upewnić się, że nasze zęby są idealnie czyste, zanim pójdziemy spać.