Implanty zębowe Kraków

Implanty zębów – wszystko co powinieneś wiedzieć

Utracone zęby to zmora wielu pacjentów, jednak istnieją obecnie nowoczesne metody, dzięki którym można sobie skutecznie poradzić ze wszystkimi ubytkami w uzębieniu. Niesie to za sobą pewne koszta, jednak dzięki temu zęby będą wyglądać jak nowe.

Rozwiązaniem jest implantologia zębów. Na samym początku pacjenci zainteresowani wstawieniem implantów muszą udać się na konsultację ze stomatologiem. To on zadecyduje, czy nastąpi w danym przypadku sztuczna zamiana korzenia zęba. Zabieg jest bezbolesny, dlatego nie trzeba mieć obaw co do jego wykonania. Najczęściej stosuje się w implantologii elementy wykonane ze stopu tytanu. Dzięki temu kształt zęba jest praktycznie taki sam, biorąc pod uwagę również jego porowatość.

Kompleksowa odbudowa braków zębowych

Implanty zębowe Kraków zastosowane są po to, aby kompleksowo odbudować u pacjenta braki zębowe. Oczywiście niekiedy trzeba wykonać badania dodatkowe, takie jak:

  • tomografia komputerowa,
  • densytometria kości.

Dzięki temu stomatolog ma pewność, że w danym przypadku bezpiecznie można wszczepić implanty zębów w wyznaczone do tego miejsca. Nie zawsze jest to możliwe, na przeszkodzie może stanąć np. zły stan zdrowia pacjenta, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie wstępnego wywiadu, po którym stomatolog może wydać diagnozę. Zazwyczaj jest ona pozytywna i można zabrać się za zrealizowanie zabiegu.

W jakich sytuacjach stosowane są implanty zębowe?

Implanty zębowe są stosowane w przypadku uzupełnienia jednego ubytku, ale też całej grupy. Nie ma to dla stomatologów większego znaczenia. Ważne jest to, że zabieg dla człowieka jest bezpieczny i nie trzeba się do niego w wyjątkowy sposób przygotowywać. Wykonuje się go sprawnie i bardzo delikatnie, w znieczuleniu miejscowym. Po około dwóch tygodniach od wykonania zabiegu należy stawiać się u dentysty na wizycie kontrolnej, aby móc realnie ocenić efekt końcowy przeprowadzonego zabiegu. Osoby z ubytkami zębów nie powinny się wahać nad skorzystaniem z takiej możliwości, ponieważ jest to dla nich szansa na odzyskanie atrakcyjnego uzębienia.