folię samochodową

Jaką folię samochodową wybrać?

Jeśli myślisz o tym, aby zmienić wygląd samochodu lub też zabezpieczyć niedawno położony lakier, przyda Ci się odpowiednia folia do tego typu operacji. Do zmiany koloru posłużą specjalne folie wylewane PCV, do ochrony – folie poliuretanowe. Przeczytaj, a dowiesz się, co warto wiedzieć na ich temat i jakie zastosowanie daje każdy gatunek.

Folie do zmiany barwy auta

Nie chcesz płacić za lakierowanie auta? Zastosuj folię, która pozwoli na kompletna lub częściową zmianę jego barwy. Możesz postawić na kontrast i na przykład przy czerwonym lakierze zmienić za pomocą folii barwę maski na białą. Wyjdzie to znacznie taniej niż wizyta w zakładzie samochodowym. Jeśli planujesz wykonać operację tego typu samodzielnie, postaw na folie wyposażone w klej solwentowy pozycjonowalny. Dlaczego? Powód jest prosty – folię tego typu można kilkukrotnie przyklejać i odklejać, co pozwala na poprawki jej położenia. Dzięki temu perfekcyjnie dopasujesz ją do powierzchni – po kilkudziesięciu minutach powinna do niej przyczepić się na stałe. Dobrze też, aby była wyposażona w mikrokanaliki w warstwie RA (klejowej), co eliminuje powstawanie pęcherzyków powietrza pod folią. Z folii tego rodzaju warto polecić markę Oracal, która spełnia oba wymienione warunki.

Folie ochronne

Folie ochronne chronią lakier i karoserię przed uszkodzeniami spowodowanymi przez np. pryskający spod kół żwir, zabrudzenia dokonywane przez owady czy też warunkami atmosferycznymi – z promieniowaniem UV włącznie. Polecana zarówno na większe powierzchnie, jak i poszczególne elementy pojazdów, jak lusterka, spojlery czy podwozia. Warto wybierać folię transparentną polimeryczną, która w żaden sposób nie wpływa na barwę chronionego lakieru. Pozytywne wrażenia estetyczne da zastosowanie połyskującej – dzięki temu zyska się efekt błyszczącego lakieru. Podobnie jak w przypadku folii do zmiany barwy auta, tak i w tym przypadku warto postawić na folie wyposażone w klej poliakrylanowy na bazie rozpuszczalnika w wersji pozycjonowanej.

Warto pamiętać, że istnieje osobny rodzaj folii termoplastycznej, przeznaczony specjalnie na nadwozia oraz słupki – jest mocna i gruba, ma chropowatą powierzchnię, a po podgrzaniu można ją dopasować do różnych kształtów. Jest odporna na warunki atmosferyczne.

Gdzie kupić folię na samochód?

Folie do zmiany barwy, jak również ochronne, możesz znaleźć w wielu sklepach online. Jeśli szukasz jakości w dobrej cenie, postaw na ofertę Fabertec!