pirotechniki na wesela

Fajerwerki jako sposób na uczczenie urodzin

Pomysłów na organizację urodzinowej imprezy możemy znaleźć mnóstwo – klucz w tym, by zadowoleni byli z tego spotkania wszyscy, zarówno solenizant, jak i zaproszeni goście. Inna będzie oczywiście koncepcja spotkania z okazji urodzin dziecka, inna z okazji urodzin osoby dorosłej. Dwudziestolatkowie chętnie wybiorą się w towarzystwie znajomych do klubu, dla seniorów to zupełna abstrakcja. Jedni z dorosłych wybiorą organizację przyjęcia urodzinowego w restauracji, inni w domowych pieleszach. Zawsze jednak warto by osoby, które pomagają w organizacji urodzinowego spotkania, przygotowały jakąś sympatyczną atrakcję dla solenizanta. A może fajerwerki, by podkreślić, jak istotne są urodziny?

Różnorodność na rynku fajerwerków

Fajerwerki kojarzą się przede wszystkim z Sylwestrem i Nowym Rokiem oraz z hucznym świętowaniem z okazji wielkich państwowych i sportowych wydarzeń lub ich rocznic. Nie wszystkie fajerwerki wyglądają tak, jak pokazy w Sydney, które odbywają się na przełomie roku. I nie jest to uwaga ubliżająca w kontekście tematu naszego artykułu, wręcz przeciwnie. Na rynku możemy znaleźć fajerwerki, które po pierwsze nie wymagają od nas specjalistycznej wiedzy, do ich użytku nie trzeba organizować całej armii specjalistów i kontrolerów, są bezpieczne dla naszego zdrowia, mienia i środowiska, a do tego nie wydajemy na nie ogromnych kwot. Jak mówi nam przedstawiciel hurtowni sztucznych ogni P.H. „AS” Krzysztof Windorpski z Gorzowa Wielkopolskiego, na rynku znajdziemy fajerwerki od przeróżnych producentów, które dają rozmaite efekty świetlne i dźwiękowe. Postaramy się opowiedzieć, po jakie ich rodzaje lubimy sięgać najczęściej.

Fajerwerki, po które lubimy sięgać najczęściej

Podczas Sylwestra i Nowego Roku generalnie lubimy sięgać po „wystrzałowe fajerwerki” – nazwijmy tak umownie fajerwerki, które wypuszczają ogień na bardzo dużą odległość. To przede wszystkim pojedyncze rakiety i zestawy z różnej wielkości rakiet oraz wyrzutnie z tzw. bateriami, które mogą oddawać nawet kilkadziesiąt strzałów o różnych efektach. Na domowym przyjęciu w grodzie rodziny i znajomych takich fajerwerków nie puścimy w ogrodzie lub z balkonu. W ogrodzie możemy za to śmiało postawić na przykład stożkową fontannę z bezpiecznymi iskrami, a jeśli z jakichś powodów nie chcemy albo nie możemy użyć i takiego rozwiązania, warto zerknąć w oferty pirotechniki na wesela. Jeśli nie typowe fajerwerki, to może na przykład tortowa fontanna, którą można odpalić wewnątrz? A może zimne ognie, które są bezpieczne, ciche, wszystkim z pewnością dobrze znane? – Nawet drobnostka może uatrakcyjnić wizualnie imprezę, a solenizantowi dodać jeszcze więcej radości.