Dlaczego reklamy AdWords dla sklepów internetowych są skuteczne?

AdWords to narzędzie reklamowe Google, które pozwala na wyświetlanie reklam tuż obok wyników wyszukiwania. Działania tego typu mają kluczowe znaczenie w promocji sklepu internetowego – szczególnie na początku jego istnienia gdy jeszcze nie możemy liczyć na wysokie pozycje w wynikach organicznych Google, a nasza marka nie jest bardzo znana.

Zasady działania reklam Google Adwords

Celem kampanii Google AdWords jest umieszczenie reklam w wynikach wyszukiwania po wpisaniu określonych słów kluczowych. Reklama w Google to doskonała promocja sklepu internetowego, w przypadku którego dobra widoczność na pierwszej stronie wyników wyszukiwanego zapytania jest bardzo istotna. Kampanie tego typu są korzystne także dla przedsiębiorstw dysponujących ograniczonym budżetem, ponieważ każda reklama AdWords rozliczana jest w modelu CPC (cost per click). Oznacza to, że właściciel sklepu płaci wyłącznie za te reklamy, które zostały kliknięte przez internautę mając przy tym pełną dowolność w ustalaniu budżetu dziennego na reklamy czy maksymalnego kosztu za kliknięcie który może zapłacić.

Pełna kontrola nad reklamami

Reklama w Google AdWords opiera się na wykorzystaniu linków sponsorowanych, które posiadają kilka istotnych zalet dla właścicieli sklepów internetowych. Poza atrakcyjnym systemem rozliczeń CPC, reklamodawca może liczyć także na dostęp do rozbudowanych narzędzi obsługujących przebieg kampanii. Pozwalają one na monitorowanie przebiegu wszystkich działań oraz uzyskanie szczegółowego wglądu w aktywność internatów, zainteresowanych ofertą promowanego w ten sposób sklepu internetowego.

Wygoda i brak inwazyjności

Reklama AdWords posiada jeszcze jedną istotną zaletę, którą doceniają również klienci sklepów internetowych. Dotyczy ona niedużej inwazyjności działań promocyjnych oraz możliwości swobodnego doboru reklamy. Linki sponsorowane są wyświetlane jedynie u osób faktycznie zainteresowanych określonym produktem, czyli takich, które wpisały do wyszukiwarki konkretne słowa kluczowe. Na dodatek w odróżnieniu do irytujących reklam spotykanych na portalach internetowych, promocja sklepu w Google nie utrudnia nikomu korzystania z sieci dzięki temu reklamy te są chętnie klikane przez osoby faktycznie zainteresowane danym produktem.

Czy warto korzystać z reklam AdWords?

Reklamy AdWords to skuteczna forma reklamy w Google – nie oznacza jednak, że nie posiadają wad. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze to, że reklamy będą działać do czasu, aż będziemy płacić Google za ich wyświetlanie. Reklamy te niestety nie niosą za sobą długoterminowej wartości. Co prawda wielu klientów może zostać naszymi stałymi klientami jednak same reklamy AdWords nie wystarczą do budowy dochodowego biznesu. Powinny one stanowić tylko jeden z elementów marketingu internetowego sklepu. Nie można też zapomnieć o tym, że reklamy AdWords będą skuteczne tylko wtedy gdy będą dobrze skonfigurowane. Niezbędne więc jest skorzystanie ze usług specjalistów takich jak www.smart-seo.pl oferujących obsługę Google AdWords Kraków.