call center

Czym jest nowoczesny system call center w chmurze?

Dzisiaj każda szanująca się firma usługowa lub sklep powinny posiadać swoje call center. Możliwość skontaktowania się z klientem lub odwrotnie bywa na wagę złota. Firmy w ten sposób realizują sprzedaż, ale prowadzą też inne czynności marketingowe, windykacyjne, czy odpowiadają na pytania. Alternatywa to nowoczesne call center, które znajduje się w chmurze.

Call center w chmurze – jak to działa?

Aby móc prowadzić infolinię dla klientów, niezależnie od tego, czy będzie to infolinia z połączeniami przychodzącymi, czy wychodzącymi, wcale nie potrzeba dziś osobnych pomieszczeń i całych biur. Nie ma również konieczności posiadania własnych serwerów. Dzięki firmom takim jak Cludo.pl call center może znajdować się w chmurze. Oznacza to, że każdy pracownik ma możliwość świadczenia pracy z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy, że posiada komputer i dostęp do Internetu.

Firma udostępnia funkcjonalną aplikację, która może zostać dopasowana do konkretnych potrzeb danego klienta. Istnieje możliwość, aby sama decydowała o tym, do kogo pracownik ma wykonać połączenie telefoniczne. Bardzo ważne jest to, że osoba prowadząca rozmowę ma automatyczny dostęp do wszystkich informacji o danym kliencie, jak również zapisów jego zgłoszeń, czy poprzednich rozmów. Ułatwia to obsługę bezpośrednią i sprawia, że połączenie może trwać krócej i być bardziej efektywne.

Nowoczesny system call center idealnie dopasowany do potrzeb firmy

Niezależnie od tego, w jakiej branży funkcjonuje dana firma, warto zdecydować się na wprowadzenie infolinii dla klientów. Korzystają z takiej możliwości banki, firmy ubezpieczeniowe, sklepy prowadzące sprzedaż online, ale również inni usługodawcy. Dedykowane call center poprawia wizerunek całej firmy i sprawia, że znacznie bardziej liczy się na rynku. Warto dostosować call center do potrzeb firmy, ponieważ w ten sposób można w pełni wykorzystać jego możliwości. Prowadzenie call center w chmurze sprawia, że można ograniczyć koszty w dużym stopniu, a środki zainwestować w inne działania, na przykład marketingowe.