Inoxa

Czym jest kosz cargo?

Kosze cargo to po prostu kosze wysuwane na szynach. Ułatwiają one przechowywanie do produktów różnego rodzaju. Kosze cargo wysuwają się z całą zawartością, dlatego łatwo i szybko dostać się można do wszystkich potrzebnych w danym momencie rzeczy. To rozwiązanie bardzo praktyczne i to nie tylko w niewielkich rozmiarów kuchni. Dzięki koszom cargo uniknąć można mozolnego poszukiwania danego przedmiotu.

Korzyści używania koszy cargo

Kosze cargo sprawiają, że wszystko jest pod ręką. Nie trzeba szukać, szperać w poszukiwaniu potrzebnej w danej chwili rzeczy. Dodatkowo kosze tego rodzaju są bardzo wygodne, szafki w nie wyposażone otwierają się szybko i bezproblemowo. Wyposażone są one w specjalne hamulce zapobiegające ich zatrzaskiwaniu się. Dzięki temu ich użytkowanie staje się przyjemne i komfortowe. Kosze cargo na ogół wykorzystywane są w kuchniach i spiżarniach. Świetnie sprawdzają się w szafkach wąskich czy głębokich, umożliwiając praktyczne wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni, a tym samym utrzymanie porządku w kuchni.

Główna funkcja koszy cargo

Głównym zadaniem koszy cargo jest poprawienie komfortu przechowywania produktów w kuchni i maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca. Warto jednak pamiętać o tym, że na rynku spotkać się można z różnymi typami koszy cargo. Mogą one mieć różne kształty i rozmiary. Dlatego bez większego problemu można dopasować je do danej kuchni. Kosze cargo są elementami bardzo bezpiecznymi. Ich maksymalny udźwig to aż 120 kilogramów. Ich szerokość wynosić może już 15 centymetrów, co pozwala na wykorzystanie nawet bardzo małych przestrzeni. Wiele modeli posiada dodatkowo specjalne haczyki, pojemniki czy zawieszki przydatne w organizacji rzeczy.

Koszt czy inwestycja?

Kosze cargo uchodzą za gadżet dość kosztowny, ale zdecydowanie warty swojej ceny. Cena w tym przypadku zależy od rozmiaru kosza. Najprostszy model kosztuje około 100 złotych, a szeroki wybór znajdziemy np. w ofercie firmy Inoxa. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby do kosza cargo odpowiednio dopasować meble kuchenne. W ten sposób nieco zmniejsza się realna przestrzeń szafki. W końcu poza produktami musi się w niej zmieścić również cała konstrukcja kosza cargo. Z drugiej strony dzięki temu systemowi dostęp do poszczególnych przedmiotów jest o wiele łatwiejszy. Wszystko ma swoje miejsce i jest łatwo dostępne, bez konieczności schylania się. Kosze cargo są inwestycją na wiele lat i stanowią ciekawą alternatywę dla klasycznych szafek, które w niektórych miejscach zbyt dobrze się nie sprawdzają.