chusteczki higieniczne

Chusteczki higieniczne – wybór wcale nie taki oczywisty?

Na rynku istnieje wiele produktów codziennego użytku. Często sięgamy po nie bez analizy ich składu i właściwości. Tak jest również w przypadku wyrobów higienicznych, których jakość różni się w zależności od produktu.

Produktem, którego nie może zabraknąć w torebce czy kieszeni są niewątpliwie chusteczki higieniczne. Jeszcze kilkanaście lat temu, nasi dziadkowie używali materiałowych chustek wielokrotnego użytku. Jednak z czasem zostały wyparte przez produkty jednorazowe. Dziś bez problemu możemy je znaleźć w kioskach, aptekach, drogeriach i supermarketach. Na wytwarzanie różnego rodzaju artykułów higienicznych decyduje się coraz większa ilość producentów.

Chusteczki higieniczne różnią się przede wszystkim ilością posiadanych warstw i jakością zastosowanego materiału. Skład części z nich jest wzbogacony o perfumy oraz substancje nawilżające, które są rozwiązaniem dedykowanym dla skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień. Ponadto, rynek chcąc sprostać coraz większym oczekiwaniom konsumenta, wprowadził na rynek również cały szereg nawilżających chusteczek higienicznych. Niektóre mają za zadanie odświeżać, inne służą do demakijażu, a jeszcze inne do higieny intymnej. Nowością są chusteczki higieniczne przeciwdziałające potliwości. Rynek oferuje wiele produktów dostosowanych do naszych potrzeb. Rozwiązanie, jakim są chusteczki nasączane jest komfortowym sposobem, szczególnie, gdy znajdujemy się w podróży. Pomimo, że wszystkie produkty posiadają atest PZH to ostrożność w stosowaniu chusteczek perfumowanych powinni zachować alergicy.