szkoły językowe

Certyfikaty z języka angielskiego. Jakie je uzyskać?

Znajomość języka obcego jest wymagana w wielu zawodach. Najczęściej jest to język angielski, który jest najbardziej popularnym i uniwersalnym językiem na świecie. Sposobem na uzyskanie potwierdzenia poziomu jego znajomości jest zdobycie certyfikatu. Podpowiadamy, dlaczego warto zrobić certyfikację z języka angielskiego, jakie certyfikaty możemy uzyskać, a także jak je zdobyć.

Dlaczego warto zrobić certyfikat z języka angielskiego?

Posiadanie certyfikatu dokumentującego znajomość języka angielskiego może poprawić naszą pewność siebie i ułatwić nam nie tylko rozwój kariery zawodowej, ale także wyjazd za granicę. Certyfikat międzynarodowy może pomóc w staraniach o obywatelstwo, czy nową pracę. Otrzymanie certyfikatu na poziomie B2 lub wyższym może być także pomocne dla studentów. Wiele uczelni decyduje się bowiem na zwolnienie studenta z obowiązku uczęszczania na lektorat, jeśli udowodni, że posiada znajomość języka angielskiego na wskazanym poziomie.

Jakie certyfikaty możemy uzyskać?

Język angielski stanowi obecnie podstawę komunikacji międzynarodowej, czego konsekwencją jest szeroki wachlarz certyfikatów pokazujących znajomość tego języka. Jak twierdzi ekspert reprezentujący szkołę Kam-an: „Możemy zrobić certyfikat honorowany tylko na terenie naszego kraju lub zdecydować się na te uznawane także za jego granicami”. Najważniejsze ośrodki egzaminacyjne przeprowadzające testy językowe to:

– University of Cambridge, angielska uczelnia opracowująca pytania do egzaminów, takich jak: FCE, CAE i CPE, które są ważne dożywotnio,

-English Testing System oferujący najpopularniejszy na świecie test IELTS, którego ważność wynosi 2 lata

-London Chamber of Commerce and Industry, który oferuje przede wszystkim egzaminy z języka angielskiego dla biznesu.

 

Jak wygląda egzamin i jak można wykorzystać certyfikat?

Egzamin umożliwiający zdobycie dokumentu potwierdzającego znajomość angielskiego na wybranym poziomie zawsze wiąże się z rozmową po angielsku. Warto przygotować się do niej odbywając kurs online bądź korzystając z usług szkoły językowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie nauczyć się nowych słów i poprawić znajomość gramatyki, która będzie sprawdzana w pisemnej części egzaminu. Jeśli w odpowiedni sposób przygotujemy się do testu, nie powinien on stanowić żadnego problemu. Uzyskany certyfikat warto wykorzystać w CV i na portalach społecznościowych, specjalizujących się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Informacja o uzyskanym certyfikacie może być także wartościowa dla obecnego pracodawcy, który widząc chęć podnoszenia kwalifikacji, może zaproponować podwyżkę lub nową rolę w firmie.