części silnika

Castrol – niezawodna marka olejów do samochodów

Castrol to jeden z największych na świecie producentów olejów silnikowych, który od lat cieszy się ogromną popularnością ze względu na wysoką jakość produktów używanych przez kolejne pokolenia kierowców. W swojej ofercie Castrol posiada środki przeznaczone niemal do wszystkich rodzajów aut. Odpowiednio dobrane oleje zapewniają ochronę silnika, a także dłuższą żywotność metalowych części.

Oleje syntetyczne dla nowych silników

Za najnowocześniejsze oleje silnikowe uznaje się oleje syntetyczne. Zawierają one dodatki uszlachetniające, które ochraniają części przed nadmiernym tarciem. Są to oleje szczególnie polecane dla właścicieli samochodów z silnikami o nowoczesnej konstrukcji. Jak tłumaczy specjalista ze sklepu motoryzacyjnego Carwit w Szczecinie: „Castrol posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów tego typu. Seria Edge opiera się na technologii dwukrotnie zwiększonej wytrzymałości TITANUM FST, która sprawia, że olej jest w pełni syntetyczny i niskopopiołowy. Natomiast oleje z grupy Magnatec START-STOP dedykowane są osobom, które często poruszają się w ruchu ulicznym i tym samym wielokrotnie odpalają silnik.” Oleje syntetyczne Castrol potrafią zapewnić o 20% lepszą ochronę przed zużyciem ściernym.

Oleje mineralne używane przy dużym przebiegu

Stosuje się je w pojazdach starszego typu, w których silniki są już wyeksploatowane. Castrol Magnatec 15W-40 to produkt skierowany do pojazdów z przebiegiem powyżej 100 tys. km. Powstał on w oparciu o wysokorafinowane bazy mineralne i półsyntetyczne. Zapewnia optymalną ochronę silnika i nie obciążania przy tym uszczelnień samochodu. Wszystko to dzięki formule inteligentnych molekuł, które przylegają do części, dzięki czemu chronią silnik podczas uruchomienia „na zimno”, a także w trakcie dalszej eksploatacji. Olej ten jest przeznaczony zarówno do silników benzynowych jak i do wysokoprężnych.

Oleje półsyntetyczne – pośrednie rozwiązanie

Oleje, które nie obciążają uszczelnień samochodu, a przy tym zapewniają wysokiej jakości smarowanie w każdych warunkach temperaturowych, należą do grupy półsyntetycznych. Część mineralna stanowi około 25-30%. Produkty Castrol Magnatec z tej linii korzystają z technologii inteligentnych molekuł, które zapewniają silnikowi odpowiednią ochronę. Natomiast Castrol GTX dodają ochrony podczas wysokiego natężenia ruchu. Zalecane są do wszystkich rodzajów silników, w których występuje większe zużycie części silnika. Nie dość, że utrzymują je w czystości i minimalizują wycieki, to dodatkowo pozwalają na wydłużenie okresów pomiędzy obowiązkowymi wymianami oleju.