Balustrady – jaką wybrać?

W wielu przypadkach montaż balustrady to konieczność. Jednak w większości pełnią one funkcje nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną.

Jeśli masz kilkupoziomowy dom, koniecznością są schody, a co za tym idzie – balustrada. Wzmacnia to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Jeśli dobierzesz odpowiednio balustradę do wnętrza, będzie ona również świetną ozdobą pomieszczenia.

Obierz kryteria

Zastanów się, ile jesteś w stanie wydać na wykonanie balustrady. Weź pod uwagę też to, czy wykonasz ją samodzielnie. Wówczas odejdzie koszt robocizny, czy może zakupisz gotową albo też wolisz zlecić jej zrobienie profesjonalnej firmie na zamówienie według własnego pomysłu czy projektu. Wszystko to będzie miał oczywiście wpływ na efekt końcowy i… cenę.

Balustrada vs wnętrze

Jeśli preferujesz proste formy i minimalistyczne aranżacje to wybierz balustradę ze stali nierdzewnej. Nie wymagają one konserwacji i odznaczają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzuje się jednak surową estetyką. Mają raczej masywny wygląd, więc zdecydowanie lepiej prezentują się w dużych przestrzeniach. Dobrym materiałem na balustradę jest również drewno. Wygląda pięknie i daje możliwość kreowania różnych kształtów. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się drewno dębowe, bukowe oraz egzotyczne gatunki. Balustrady wykonane z drewna również są masywne. Dlatego zdecydowanie najlepiej prezentują się w dużych pomieszczeniach, gdzie jest dużo przestrzeni.

Balustrada ze szkła

To zdecydowanie materiał, który staje się coraz bardziej popularny. Świetne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Miewa równe faktury i występuję w niemal całej gamie kolorystycznej. Gdy zdecydujesz się na taką balustradę, powierz to zadanie sprawdzonej firmie, np. Beluglass. W rękach projektantów i wykonawców przybiera naprawdę niespotykane, unikatowe formy, których nie spotkasz nigdzie indziej. Możliwości jest wiele. Do ich produkcji wykorzystuje się szkło hartowane lub szkło bezpieczne. Balustrady szklane świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Dobrze jest zaprojektować własna balustradę i poprosić o wycenę Beluglass. Fachowcy zajmą się pomiarami, produkcją oraz montaże. Warto również skorzystać z porad specjalistów. Być może zaproponują rozwiązanie, które znacznie bardziej skomponuje się z wnętrzem Twojego mieszkania czy domu? Pomoc wykwalifikowane kadry pomoże dobrać i stworzyć niezapomniany design Twojego pomieszczenia.