miód przez Internet

Na co zwracać uwagę kupując miód przez Internet?

W ciągu ostatnich lat miód stał się dla wielu z nas naturalnym słodzikiem: sprawdza się jako dodatek do jogurtów, zastępuje cukier w porannej herbacie, kawie, a także używamy go do wypieków. Jest to popularne remedium na problemy żołądkowe, nudności, ból gardła, przeziębienie i grypę. Wraz ze wzrostem jego popularności, wybór produktu odpowiedniej jakości jest nie lada wyzwaniem. Marki konkurują ze sobą, wprowadzając do sprzedaży rozmaite innowacje. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę kupując miód przez Internet? Poniżej przedstawiamy kompletny przewodnik, który pomoże Ci kupić miód odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb.

Świadomy wybór miodu

Niestety większość miodów, które spożywamy, pochodzi spoza Polski. Często zupełnie nieświadomie kupujemy mieszkanki miodów. Te pochodzą z Unii Europejskiej i spoza niej. Zamiast kierować się jakością, często to cena produktu staje się priorytetem. To ogromny błąd. To właśnie miód jest trzecim najczęściej fałszowanym produktem spożywczym na świecie. Bezwzględnie należy unikać miodów z etykietą z napisem „mieszanka miodów spoza UE”. Kiedy sądzimy, że spożywamy zdrowy miód, mamy do czynienia z mieszanką wyjątkowo niezdrowych i syropów cukrowych. Są one produkowane w chińskich fabrykach. Takie produkty nierzadko są skażone silnymi antybiotykami jak chloramfenikol i metalami ciężkimi. Prawdziwy miód często jest rozcieńczany syropem buraczanym lub wysoko fruktozowym syropem kukurydzianym. Prawdziwość miodu łatwo jest sprawdzić. Sfałszowany produkt dosyć łatwo rozpuszcza się w wodzie i to bez mieszania. Prawdziwy miód już nie tak łatwo miesza się z wodą, czy innym płynem. Wystarczy tu użycie jednej łyżeczki miodu i szklanki wody. Jeśli miód osadzi się w postaci grudki na dnie szklanki, bez wątpienia jest czysty.

Miód naturalny? Tylko ze sprawdzonej pasieki!

Miody od lokalnych hodowców pszczół to pewność zakupu produktu najwyższej jakości. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, z jak dalekich zakątków świata pochodzą miody na półkach polskich supermarketów i wielobranżowych sklepów online. Miody z polskich pasiek to samo zdrowie, bez zanieczyszczeń i sztucznych dodatków.  W takim słoiku nie znajdują się mieszanki kilku miodów. Nie są do nich dodawane żadne domieszki z UE, czy z Chin. Produkt też nie jest przelewany i nie odbywa dalekiej podróży. W ten sposób zachowywane są wszystkie jego właściwości, nie tylko zdrowotne. Nie bez powodu rodzime produkty pszczele uważane są za najsmaczniejsze. Miód spadziowy, wrzosowy, nostrzykowy, rzepakowy, gorczycowy, z pierzgą, propolisem. Nie da się porównać walorów smakowych miodów naturalnych ze sprawdzonej pasieki jak np. Kaszubska Barć i produktu z marketu. To zupełnie odmienne produkty. Zrezygnuj z zakupu, jeżeli na stronie internetowej sklepu internetowego miód jest tylko jedną z kategorii i dostępne są produkty wielu producentów. Wówczas produkt najprawdopodobniej pochodzi z hurtowni, a nie pasieki. Sprzedaż miodu w pasiekach zwykle prowadzona jest z zamiłowania do natury i traktowana jako hobby. Warto więc wspierać lokalnych pszczelarzy i nasze polskie pszczoły.