Jakie wybrać przedszkole w Poznaniu? Publiczne czy prywatne?

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci diametralnie zmieniła się sytuacja w kwestii opieki nad dziećmi.

Jeszcze w poprzednich dekadach wielu młodych rodziców decydowało się na skorzystanie z pomocy babci przy opiece nad ich małymi dziećmi, bądź wybierało opcję w której zazwyczaj matka rezygnowała z pracy i zostawała w domu, aby zająć się dzieckiem.

Dzisiaj takie przypadki są zdecydowanie coraz rzadsze. Większość rodziców, wysyła swoje dzieci do przedszkoli już od najmłodszego wieku. Dzieje się tak dlatego, że mają oni świadomość, jak istotny dla prawidłowego rozwoju psychospołecznego ich pociech jest regularny kontakt z rówieśnikami już od najwcześniejszych lat życia. Jak jednak zdecydować się na konkretne przedszkole?

Prywatne przedszkole Poznań ma z pewnością wiele zalet.

Wiele tego typu placówek oferuje wyspecjalizowany model wychowawczy i rozwojowy, zgodnie z którym kształtują one umiejętności i rozwój dzieci. W przedszkolach tych rodzice mogą znaleźć wiele różnych możliwości ciekawych zajęć, które w lekkiej i przyjemnej formie pomogą dzieciom rozwinąć ich wrodzone talenty, oraz już od najwcześniejszego wieku przyswajać dowolny język obcy.

Dodatkowym atutem jaki posiada pewne przedszkole niepubliczne Poznań jest umożliwienie rodzicom obserwacji swoich pociech podczas ich pobytu w placówce, dzięki monitoringowi, który został w nim zainstalowany. Na ekranie swojego komputera rodzice w każdym momencie mogą zobaczyć jak ich dziecko radzi sobie w przedszkolu oraz sprawdzić, czy wszystko jest z nim w porządku.

Prawie wszystkie przedszkola niepubliczne w Poznaniu odznaczają się również zindywidualizowanym podejściem do dzieci, co oznacza, że każde dziecko jest w nich traktowane z uwzględnieniem charakterystycznych cech jego osobowości.

Niestety, tego nie można powiedzieć o przedszkolach publicznych. Największą zaletą tych placówek jest fakt, że rodzice, którzy korzystają z ich usług ponoszą zazwyczaj mniejsze koszty, niż ci, których dzieci pozostają pod opieką przedszkoli prywatnych.

W przedszkolach publicznych dzieci nadal jednak nie mogą korzystać z wielu możliwości, jakie oferują placówki prywatne. Wprawdzie są organizowane w nich zajęcia takie jak rytmika, czy nauka języka angielskiego, jednak nie są one na tak wysokim poziomie, jak w przedszkolach prywatnych, oraz nie występują one z taką częstotliwością, jak w placówkach niepublicznych. Największym minusem przedszkoli publicznych jest jednak ich przepełnienie, oraz zbyt mała ilość kadry pedagogicznej, co uniemożliwia indywidualne podejście w opiece nad dziećmi.

Widać wyraźnie, że w porównaniu obydwu typów placówek, przedszkola prywatne wypadają o wiele lepiej niż publiczne.

http://przedszkole-kropka.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *